Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 71394 Skopiuj do schowka Wszystkie tematy Użytkownika w jednym miejscu
Autor Wiadomość
matiz17 
ExcelGaduła 500+

Wersja: Win Office 2019
Wysłany: 27-08-2021, 17:01   Wszystkie tematy Użytkownika w jednym miejscu

Jest funkcja, aby zobaczyć wszystkie posty, ale mam takie pytanie = czy jest na Forum taka funkcjonalność, aby zobaczyć ułożone np. chronologicznie wszystkie tematy danego / wybranego Użytkownika?

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 27-08-2021, 18:48   

Nie czuję się specjalistą, jeśli chodzi o naszą "szukajkę", ale mam wrażenie, że tak to właśnie (mniej więcej) działa. Można wskazać autora (niestety rozumie się przez to autora postu, a nie tematu), a następnie w opcjach "Pokaż wyniki jako" można wybrać posty lub tematy.
Gdy wybierzemy tematy - dostaniemy listę wszystkich tematów, w których dana osoba brała udział (niekoniecznie była twórcą tematu). Jeśli chodzi o kolejność, to chyba jest możliwość sortowania tylko według jednego kryterium - albo chronologicznie (co jest domyślne), albo według autora tematu - wtedy posty jednego autora będą zgrupowane razem, ale będą wyświetlane w domyślnej chronologii - od najstarszych do najświeższych.
ID posta: 408630 Skopiuj do schowka

matiz17 
ExcelGaduła 500+

Wysłany: 03-09-2021, 21:17   

Tak, to prawda. Działa to dobrze i można w ten sposób zobaczyć wszystkie swoje tematy.
To bardzo dobra funkcjonalność w "Szukajce". To mnie bardzo cieszy. Będę mógł w wolnej chwili przeanalizować swoje posty, do niektórych wrócić, postarać się uporządkować.
Świetny jest ten podział na posty / tematy.
Mała szkoda, że przy nicku zawsze widzimy ilość napisanych postów, a nie np. który to był w historii Forum post. Nie jest to jakieś szczególnie istotne, ale przydałaby się też taka opcja, ale tak już chyba działają Fora i nikt nie przywiązuje do tego szczególnej uwagi.

Artik 

Wysłany: 04-09-2021, 00:56   

Nie wiem, czy nie widzisz, czy ja czegoś nie zrozumiałem. W każdym razie przy każdym poście jest jego ID, a na początku wątku jest ID tematu. Kiedy klikniesz w ikonę notesu możesz skopiować adres linku do danego posta/tematu.

Artik

Zrzut ekranu 2021-09-04 013219.png
Plik ściągnięto 9 raz(y) 72.02 KB

matiz17 
ExcelGaduła 500+

Wysłany: 04-09-2021, 06:21   

O ID posta wiedziałem, a od ID tematu niekoniecznie (nie zauważyłem), ale co mi to daje jeśli chcę zbiorczo widzieć wszystkie np. swoje posty?
Cieszę się, że zwróciłeś mi uwagę na tę funkcjonalność. To przydatne również do czegoś, ale co to wnosi oprócz tego, że można skopiować swój link do posta / tematu (lub widzieć jego przydzielany automatycznie nr względem wszystkich na Forum)?
Temat się rozwiązał po wyszukiwaniu o którym wspomniał @Maciej Gonet.

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wysłany: 04-09-2021, 12:51   

To o czym pisał Artik służy do tego, aby można było łatwo utworzyć odnośnik do konkretnego wpisu, kiedy chcemy go zacytować. I tyle.
Natomiast to, czego oczekuje matiz17, to zachowanie "kontekstu historycznego" wypowiedzi, do której wracamy po jakimś czasie. Ja też bym wolał, żeby ten kontekst był zachowany, to znaczy gdy odnajduję "szukajką" jakiś wpis sprzed lat - to wszystkie informacje nt. autora są aktualne na moment odczytu (np. liczba postów, liczba "pomuków", wersja Excela itp.), a lepiej matiza i moim zdaniem by było, gdyby były to dane z tej chwili, gdy post został przesłany. Np. gdy post jest sprzed 5 lat, to chciałbym wiedzieć, jaką wersję Excela autor miał wtedy, a nie jakiej używa dzisiaj. Ale widocznie pisząc kod obsługujący Forum, autor widział to inaczej i nie pomyślał o zachowaniu tych danych wraz z treścią wpisu.
ID posta: 408894 Skopiuj do schowka

matiz17 
ExcelGaduła 500+

Wysłany: 04-09-2021, 23:53   

Trafione w samo sedno @Maciej Gonet!

Artik 

Wysłany: 05-09-2021, 12:03   

Maciej Gonet napisał/a:
Ale widocznie pisząc kod obsługujący Forum, autor widział to inaczej i nie pomyślał o zachowaniu tych danych wraz z treścią wpisu.
To w znaczący sposób zwiększyłoby bazę danych. I to może być główny powód. Miejmy na względzie także, że silnik forum jest już pełnoletni. ;-) Inne możliwości techniczne były 18 lat temu.

Artik

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wysłany: 05-09-2021, 14:55   

Artik napisał/a:
To w znaczący sposób zwiększyłoby bazę danych.
No, nie przesadzaj. 3 liczby typu Interger czy Long na post miałyby znacząco powiększyć bazę? Gdy sam post bywa czasem zna...acznie dłuższy (nawet nie wiem czy i jakie jest ograniczenie, bo nigdy nie miałem ostrzeżenia, że post jest za długi).
ID posta: 408916 Skopiuj do schowka

Kaper 

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 06-09-2021, 16:17   

Myślę, że krytyczne ograniczenie jest takie (wlaściwie kod silnika forum jest dość otwarty i można by było wprowadzić w nim zmiany takie jak wspomniane wyżej, gdyby komuś się chciało i znalazł trochę czasu), że dostęp do forum (czy jako użytkownicy, czy moderatorzy, admini, itd.) mamy tylko przez interfejs forum.

A ten, co w pełni zrozumiałe, nie daje możliwości modyfikacji kodu.
Ta możliwość jest zarezerwowana dla właściciela serwera lub innej osoby/podmiotu z dostępem typu ftp, czy cpanel, ... - w naszym przypadku: Wydawnictwa WIP

Jeśli dane będą torturowane dość długo, przyznają się do wszystkiego
ID posta: 408944 Skopiuj do schowka

Kaper 

Wysłany: 06-09-2021, 16:29   

PS. Oczywiście to może się nie podobać. I jeśli to komuś się nie podoba - zawsze może "zagłosować nogami" i przenieść się gdzie indziej.

Ale w polskojęzycznej części sieci nie widzę obecnie mocnej alternatywy dla tego forum. (a szkoda, bo konkurencja podnosi jakość - a co najmniej, powinna podnosić).

Osoby anglojęzyczne mogą szukać pomocy na większej liczbie konkurencyjnych forów, że wymienię choćby (bez kropek): excelforum com, mrexcel com/board, chandoo org/forum, msofficeforums com/excel, ozgrid com/forum i jeszcze kilka kolejnych. Ale ... każde z nich też ma kilka wad i np. bardzo przeze mnie lubiane pierwsze z nich ma wyszukiwanie jeszcze gorsze niż nasze forum :-(

ID posta: 408945 Skopiuj do schowka

matiz17 
ExcelGaduła 500+

Wysłany: 21-11-2021, 08:31   

Z tą opcją pokazywania wszystkich tematów danego Użytkownika (w których się udzielał) to bardzo przydatny fakt.
A jak to jest z punktami "Pomógł"? Widać ile razy dany Użytkownik pomógł i w jakich tematach, a jest opcja zobaczyć w jakiś sposób w jakich tematach to ten wybrany Użytkownik dał "Pomógł" innym Użytkownikom? [Generalnie wystarczy 1x "Pomógł" = oznacza temat rozwiązany?]

Kaper 

Wysłany: 23-11-2021, 20:17   

Jeśli pytasz o zestawienie:
np. Ty dałeś powiedzmy 5 x pomógł, z czego 2X Maciejowi w tematach 71394 i 71394 (czyli dwa razy w tym), 1 x komuś innemu i 2x jeszcze komuś - to automatycznie takiego zestawienia nie uzyskasz.

Oczywiście można zobaczyć wszystkie tematy danego użytkownika, a potem zaglądać do tych z beżowym tłem (czyli tam, gdzie było kliknięte "pomógł") i patrzeć kto dostał pomuka od tego użytkownika (wszak tylko autor wątku może nagradzać pomocnych).

"Pomógł" to miły drobiazg, ale nie jakaś super-ważna funkcjonalność forum. Przypominam - jako standardowi moderatorzy czy admini nie mamy bezpośredniego dostępu do bazy danych forum - tylko do tego, co silnik forum nam udostępnia.

ID posta: 411324 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu