Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 58534 Skopiuj do schowka początkujący VBA
Autor Wiadomość
overse
Starszy Forumowicz

Wysłany: 06-09-2017, 14:05   

myślisz że systemy wspomagania... będą lepsze niż zarządzanie projektami? w sumie też się nad tym zastanawiałem. To prawda, studia w szczególności zaoczne oględnie nakreślają Ci tematykę, a co z nią zrobisz to już dalej od Ciebie zależy, z perspektywy tych 5 semestrów widzę że lepiej mogłem ulokować tą gotówkę w szkoleniach z konkretnego zakresu niż ładować w studia...generalnie nie jest źle, jestem pewien że czegoś się nauczyłem, ale trochę za mało u Nas technicznych przedmiotów żeby ogarnąć teraz jakąś pracę w kierunku analizy...stąd pomysł żeby spróbować na własną rękę pouczyć się VBA itp :)

edycja zbiniek:
Nie cytuj całej wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio powyżej – w takim przypadku wiadomo, że się do niej odnosisz. Cytowanie stosuj tylko wtedy, gdy nawiązujesz do wypowiedzi o kilka postów wcześniej lub gdy komentujesz tylko jakiś fragment ostatniej wypowiedzi. W obu przypadkach zacytuj tylko fragment, do którego się odnosisz.
ID posta: 329175 Skopiuj do schowka

hurgadion 
ExcelSpec

Wysłany: 06-09-2017, 14:10   

znasz w miarę angielski ? :)

overse
Starszy Forumowicz

Wysłany: 06-09-2017, 14:36   

hurgadion napisał/a:
znasz w miarę angielski ? :)

no właśnie z tym jest problem ale pracuję nad tym :) do tej pory angielski jedynie w szkole...ale wiadomo jaki jest poziom i czego można się nauczyć...jedynie zaliczenia mnie interesowały, tak więc od zeszłego miesiąca mam indywidualne lekcje i zobaczymy...mam 34 lata więc sam widzę że coraz ciężej przychodzi mi nauka, to nie to co mając lat 20 :)
ID posta: 329179 Skopiuj do schowka

hurgadion 
ExcelSpec

Wysłany: 06-09-2017, 14:58   

ja angielskiego się uczę na kursach... od paru lat, początki były trudne, bo uczyłem się i programować... i angielskiego naraz... teraz język nie jest już przeszkodą, a uczę się nadal... są dwa ciekawe portale na których jest mnóstwo kursów (coursera.org, edx.org)... także z Analizy Danych... także z Excela... z VBA nie zauważyłem, ale jeżeli mogę doradzić, to lepiej się może nauczyć do obróbki danych jakiegoś języka programowania... nie tracąc oczywiście Excela/VBA z punktu widzenia... polecam Pythona... fajny język... i sporo wykorzystywany w Technologiach Big Data... np. Spark obsługuje Pythona... Spark to narzędzie do Analizy Danych... Przewaga nad tradycyjnym narzędziem jest taka, że wykonuje się obliczenia równolegle wykorzystując wbudowane MapReduce, więc robi się to szybciej i można przemielić naraz Gigabajty Danych... z Pythona jest ze 20-30 kursów na różnym poziomie zaawansowania... także jakby co służę radą... :lol:

overse
Starszy Forumowicz

Wysłany: 07-09-2017, 08:32   

ale czy python to nie jest już gruba sprawa dla programistów? :)
ID posta: 329228 Skopiuj do schowka

hurgadion 
ExcelSpec

Wysłany: 07-09-2017, 09:08   

to zależy od pytona... :lol: a tak poważnie, to jest to język o w miarę prostej składni, przyjazny użytkownikowi, coraz bardziej poplarny, szczególnie w Technologiach Big Data... looknij tutaj, to bardzo dobry kurs... od niego zaczynałem... :lol:

overse
Starszy Forumowicz

Wysłany: 08-09-2017, 10:49   

hurgadion napisał/a:
to zależy od pytona... :lol: a tak poważnie, to jest to język o w miarę prostej składni, przyjazny użytkownikowi, coraz bardziej poplarny, szczególnie w Technologiach Big Data... looknij tutaj, to bardzo dobry kurs... od niego zaczynałem... :lol:

rozumiem że coś w pl nie ma co liczyć za darmochę? :)
ID posta: 329318 Skopiuj do schowka

Bill Szysz 
Excel Expert

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 08-09-2017, 11:14   

Wpisz na YT w wyszukiwarkę "Kurs Python" a otrzymasz troche linków
np
Kurs Python'a

Pozdrawiam

hurgadion 
ExcelSpec

Wysłany: 08-09-2017, 11:24   

dokładnie, tak jak pisze szbill62... a poza tym te kursy nie są już teraz darmowe, ale są jeszcze czasem jakieś darmowe opcje... natomiast zaletą tych kursów jest to, że są prowadzone przez Profesjonalistów (nierzadko z pierwszej półki) i jest sporo praktycznych przykładów i problemików do rozwiązania... :lol:

Orlando 
Forumowicz

Wysłany: 22-06-2022, 11:09   

hurgadion napisał/a:
Hmmm...
wbrew pozorom programowanie w VBA nie jest łatwe... trzeba ogarnąć specyficzny sposób pisania kodu... w VBA pracujemy na obiektach... jeżeli jesteśmy w Excelu, to są objekty Excela... jeżeli w Wordzie, to objekty Worda, itd...

Wiem, że to będzie lekki offtop, ale czy moglibyście polecić jakiś materiał do programowania VBA w Wordzie? Wszędzie gdzie się rozejrzeć mowa o VBA w Excelu...

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wysłany: 22-06-2022, 13:01   

Rzadko używam Worda z makrami, ale ten poradnik wydaje mi się sensowny.
'https://www.automateexcel.com/vba/word/macro-examples#:~:text=How%20do%20I%20use%20VBA%20in%20Word%3F%201,6%20Now%20press%20%E2%80%98F5%E2%80%99%20to%20run%20the%20Macro
Natomiast w sieci jest też dużo innych materiałów, w tym video. Pewnie, że mniej niż o Excelu, ale trudno mówić, że nic nie ma.
ID posta: 418178 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu