Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 8972 Skopiuj do schowka pięć minut przerwy....
Autor Wiadomość
maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 16-09-2008, 10:27   pięć minut przerwy....

Czołem.
Mam pewien problem (chciałbym mieć cały czas takie problemy)..
Otóż ostatnio w pracy mam dużo "przerw" (mniej zleceń) a coś robić trzeba, żeby ta wskazówka na zegarku szybciej leciała...
Macie jakieś gry w excelu? emulowane z flasha albo coś w tym stylu?
Jeśli to możliwe nie podsyłajcie linków bo administracji udało się poblokować 80% procent stron webowskich i jak na coś wchodzi to sukces :)
...i żeby było trochę trudniej... w .zip ? :-)

Z góry dziękuję za próby rozwiązania mojego "problemu" :mrgreen:
ID posta: 46182 Skopiuj do schowka

sales 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 16-09-2008, 10:34   

Zobacz tutaj gry bartek
ID posta: 46183 Skopiuj do schowka

maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 16-09-2008, 10:43   

niestety, nie da rady wejsc ;-)
ID posta: 46188 Skopiuj do schowka

Eltokar 
ExcelSpec

Wysłany: 16-09-2008, 10:45   

To może coś z łamigłówek...
Spróbuj znaleźć w googlach
hapland1.swf
hapland2.swf
hapland3.swf

I zapisz sobie te pliki na dysku.

Jedynka jest jeszcze bardzo prosta...

Miłego klikania na wszystko :-D
ID posta: 46189 Skopiuj do schowka

maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 16-09-2008, 10:49   

haplanda znam :) świetna gra, również wszystkim polecam! :)

Nie mówcie, że nie macie żadnych 'perełek' na dysku wśród ulubionych :) Coś się na pewno znajdzie, prawda?
ID posta: 46190 Skopiuj do schowka

Artik 
Artik

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 16-09-2008, 10:58   

A może tutaj nie zablokowali? Proste gry (miedzy innymi).

Artik

sales 
Excel Expert

Wysłany: 16-09-2008, 10:59   

Gierka ze szkoły adoptowana jako dodatek excel.

Statki

Jest paczka zip

Połamania statków

Statki v1.02.zip
Pobierz Plik ściągnięto 482 raz(y) 91.06 KB

Ostatnio zmieniony przez sales 16-09-2008, 12:30, w całości zmieniany 1 raz  
ID posta: 46195 Skopiuj do schowka

Tajan

Wysłany: 16-09-2008, 11:57   

A może niesmiertelny Tetris? Załącznik w większości jest dziełem PIL-a z portalu VBA.MANIA, ja dodałem tylko obsługę klawiatury, ale ponieważ przez twórcę zostałem uznany za współautora, to pozwole sobie na pokazanie dzieła i na tym forum.

tetris.zip
Pobierz Plik ściągnięto 431 raz(y) 39.68 KB

ID posta: 46199 Skopiuj do schowka

maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 16-09-2008, 12:28   

Artik napisał/a:
A może tutaj nie zablokowali?

Ha! nie zablokowali :)
sales napisał/a:
Gierka ze szkoły adoptowana jako dodatek excel.

A możesz podmienić tego rara, na zipa ? ..nie żebym był upierdliwy... :P
Tajan napisał/a:
A może niesmiertelny Tetris?

Yeah! Chętnie w to pogram :)
A macie może jakies gry logiczne?

[ Dodano: 2008-09-16, 13:47 ]
Samotnik z vbamania.pl i tetris są niesamowitymi grami. Dawnka nieśmiertelności w pracy... ehh.. to jest coś 8-)

[ Dodano: 2008-09-16, 13:50 ]
sales napisał/a:
Jest paczka zip

Dziękuję! a jak "włączyć" ? :) klikam dwa razy i tylko otwiera się pusty skoroszyt (bez żadnych arkuszy).. hmm :help

[ Dodano: 2008-09-18, 13:04 ]
Hej

Udało mi się dotrzeć do Walkenbacha (i to nie w wersji elektronicznej:P) i dowiedziałem się jak statki zainstalować. Dowiedziałem się również co zrobić, żeby uruchamiały się z każdym uruchamianiem excela (folder xlstart).

Ale nie wiem, jak sprawić, aby przycisk 'statki' oprócz w 'tools' był również gdzieś na pasku narzędzi. w view-toolbars nigdzie nie widze tego dodatku. Czy ktoś mógłby mi pomóc? :)
(wspominałem już o tym, że lubię takie problemy? ;-) )
ID posta: 46217 Skopiuj do schowka

Tajan

Wysłany: 18-09-2008, 20:38   

maciej_wroclaw napisał/a:

Udało mi się dotrzeć do Walkenbacha (i to nie w wersji elektronicznej:P) i dowiedziałem się jak statki zainstalować. Dowiedziałem się również co zrobić, żeby uruchamiały się z każdym uruchamianiem excela (folder xlstart).

Nie przekombinowałeś czegoś :-) ? Po co folder xlstart? Wystarczy uaktywnić dodatek za pomocą menu Narzędzia/Dodatki, a będzie uruchamiany z Excelem. Deaktywacja jest wtedy również prosta. Wystarczy usunąć zaznaczenie w managerze dodatków.

maciej_wroclaw napisał/a:

Ale nie wiem, jak sprawić, aby przycisk 'statki' oprócz w 'tools' był również gdzieś na pasku narzędzi. w view-toolbars nigdzie nie widze tego dodatku. Czy ktoś mógłby mi pomóc? :)
(wspominałem już o tym, że lubię takie problemy? ;-) )

Prawy klawisz myszy na głównym menu i wybierz "Dostosuj". Na zakładce "Paski narzędziowe" kliknij "Nowy". Przejdź do zakładki "Polecenia" i z menu "Narzędzia" przeciągnij polecenie "Statki" na dodany pasek. Zaznacz polecenie na pasku i kliknij "Modyfikuj zaznaczenie". Wybierz "Obraz i tekst" i zamknij okno dostosowywania. Teraz możesz się cieszyć własnym paskim :-)
ID posta: 46503 Skopiuj do schowka

maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 19-09-2008, 07:15   

Tajan napisał/a:
Nie przekombinowałeś czegoś ? Po co folder xlstart? Wystarczy uaktywnić dodatek za pomocą menu Narzędzia/Dodatki, a będzie uruchamiany z Excelem.

Zrobiłem tak dlatego, ponieważ po uaktywnieniu dodatku i po zamknięciu excela znikał mi on z menu 'Tools'. Być może, było to spowodowane zupełnie innym czynnikiem. Usunę go z folderu xlstart i zobaczę czy będzie hulać:) (Czy pozostawienie go w tym folderze obciąża jakoś dodatkowo excela?)
Tajan napisał/a:
Przejdź do zakładki "Polecenia" i z menu "Narzędzia" przeciągnij polecenie "Statki" na dodany pasek.

Mam angielską wersję, ale tłumaczenia są raczej dosłowne. Przechodzę do zakładki 'Commands' wybieram menu 'Tools' z lewej strony z listy i... niespodzianka. Nie ma tutaj polecenia 'statki'. Chociaż tam się właśnie znajdują... i co teraz :?:
ID posta: 46517 Skopiuj do schowka

sales 
Excel Expert

Wysłany: 19-09-2008, 07:28   

Narzędzia - Dodatki

Nawet gdy nie ma na liście dodatków, użyj przeglądaj i wskaż lokalizację dodatku na dysku i OK.

Dodatek powinien być widoczny.
ID posta: 46518 Skopiuj do schowka

Tajan

Wysłany: 19-09-2008, 07:52   

Zapewne kod dodający polecenie do menu został umieszczony w zdarzeniu AddinInstall, które jest generowane tylko w momencie uaktywnienia dodatku poprzez menedżer.
Następny argument przeciw lokalizowaniu dodatków w xlstart :-)
ID posta: 46519 Skopiuj do schowka

maciej_wroclaw 
Exceloholic

Wysłany: 19-09-2008, 08:36   

sales napisał/a:
Narzędzia - Dodatki

Nawet gdy nie ma na liście dodatków, użyj przeglądaj i wskaż lokalizację dodatku na dysku i OK.

Dodatek powinien być widoczny.

Na liście dodatków dodatek jest jak najbardziej widoczny, nie jest on widoczny w okienku: Widok->Paski narzędzi->dostosuj->zakładka polecenia->menu narzędzia
Poradziłem sobie jednak w inny sposób. Dodałem nowy przycisk na nowym pasku narzędzi, kliknąłem na nim prawym->dostosuj->polecenia zaznaczyłem jeszcze raz mój nowy przycisk i (niestety po angielsku) 'modyfi selection'->przypisz makro i wpisałem: START
Mogę obwieścić, że działa :) dobrze mieć w excelu ikonkę, która odpala taką gre 8-)

Tajan napisał/a:
Zapewne kod dodający polecenie do menu został umieszczony w zdarzeniu AddinInstall, które jest generowane tylko w momencie uaktywnienia dodatku poprzez menedżer.
Następny argument przeciw lokalizowaniu dodatków w xlstart

Szczerze się przyznam nie do końca rozumiem, ale rozsądnie jest podążać za wskazówkami takiego autorytetu, więc usunąłem dodatek z xlstart. Sprawdziłem - rzeczywiście odpala się za każdym razem. Nie wiem dlaczego wcześniej się buntowal. Widocznie po twoim poście postanowił wrócić do normalności :)

Serdecznie pozdrawiam
ID posta: 46527 Skopiuj do schowka

Bartek 
ExcelSpec

Wysłany: 27-09-2008, 19:34   

Witajcie!

Matko i Córko, co to się porobiło! :-) Już z różnych źródeł dostaję sygnały, że moja jakże edukacyjna i poważna ;-) strona Excelowa jest blokowana.

Nie wiem na jakiej zasadzie jest ustawione blokowanie (IP, słowa kluczowe, domena) ale jeśli nazwa domeny, to mam tam również zaparkowaną domenę gmexcel.com - próbujcie manualnie podmienić nazwę, może wtedy przejdzie, np. http://gmexcel.com/gmexcel/library.html

Odpowiedz do tematu