Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 14681 Skopiuj do schowka Książka sprzed kilku lat - czy ktoś pamięta albo zna?
Autor Wiadomość
black
[Usunięty]

Wysłany: 25-11-2009, 14:40   Książka sprzed kilku lat - czy ktoś pamięta albo zna?

Wiem, że na tym forum jest wielu Guru, więc mam nadzieje, że ktoś będzie wiedział...

Piszę pracę o Excelu i szukam pewnej książki - miałem ją w ręku jakies 3-4 lata temu w Empiku i z godzinę ją czytałem, a teraz muszę ją odnaleźć.

Była to dość gruba książka, ale nie było to '1000 sposobów na...', ani '99 sztuczek aby', czy kompendium/przegląd wszystkich funkcji, tylko bardziej o samej SZTUCE PISANIA DOBRYCH PROGRAMÓW w Excelu.

Np. były scharakteryzowane różne typy dokumentów/programów Excela, tak z pamięci piszę: tworzone ad-hoc, niezabezpieczone, zabezpieczone, na własny użytek, na użytek innych itp.
Było o tzw. tasiemcach/makaronach, w których nikt nie jest w stanie dojść do tego, skąd co się bierze i jest dużo ślepych ścieżek w programie stworzonych kiedyś do czegoś, ale w chwili obecnej nawet nie wiadomo, czy są wykorzystywana i potrzebne.
Była też mowa o zjawisku nazwanym 'guru Excela' i że w każdej firmie wybija się taka osoba, która z czasem o Excelu wie dużo, dużo więcej niż ktokolwiek inny.

Na pewno ktoś z Was trafił na nią i mógłby mi przypomnieć jej tytuł, więc bardzo proszę i czekam niecierpliwie.
Stawiam piwo ;-)
ID posta: 78361 Skopiuj do schowka

Zbiniek 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 2
Wersja: Win Office 2013
Wysłany: 25-11-2009, 14:57   

Witam!

Czy chodzi o ?

Pisz po polsku! Jest różnica czy siedzisz w sadzie czy w sądzie. "Język polski jest ą-ę" :-)

Prawdopodobieństwo otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi jest proporcjonalne do właściwego sformułowania problemu (popartego załącznikiem).

Jest załącznik - jest impreza

http://rtfm.killfile.pl/
ID posta: 78363 Skopiuj do schowka

Marti 
ExcelSpec

Wersja: Win Office 2019
Wysłany: 25-11-2009, 15:14   Re: Książka sprzed kilku lat - czy ktoś pamięta albo zna?

A mi się wydaje że to jest inna pozycja
http://www.empik.com/exce...siazka,367146,p
Mam to w domu i tam właśnie są opisane takie mądre rzeczy o programowaniu

Artik 

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 25-11-2009, 17:14   

black napisał/a:
'guru Excela'
Może nie o zjawisku "guru", ale o podziale użytkowników arkuszy kalkulacyjnych na podstawie ich doświadczenia i zainteresowania mówi Walkenbach. Jest też mały podrozdział traktujący o "aplikacjach spaghetti".
black napisał/a:
Np. były scharakteryzowane różne typy dokumentów/programów Excela, tak z pamięci piszę: tworzone ad-hoc, niezabezpieczone, zabezpieczone, na własny użytek, na użytek innych itp.
Też jest. :-)

Czyli, moim zdaniem chodzi o książkę podaną przez zbinieka. Była też wcześniej wersja dotycząca XL 2K.

Artik
ID posta: 78378 Skopiuj do schowka

Zbiniek 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 2
Wersja: Win Office 2013
Wysłany: 25-11-2009, 22:32   

Witam!

Powiem, a właściwie napiszę tak: mam obie książki i mogłem je pomylić. Obie czytałem dość dawno.
Od kiedy korzystam z tego forum, to do książek raczej nie zaglądam - ale zapachniało wazelinką :mrgreen:

Pisz po polsku! Jest różnica czy siedzisz w sadzie czy w sądzie. "Język polski jest ą-ę" :-)

Prawdopodobieństwo otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi jest proporcjonalne do właściwego sformułowania problemu (popartego załącznikiem).

Jest załącznik - jest impreza

http://rtfm.killfile.pl/
ID posta: 78391 Skopiuj do schowka

black
[Usunięty]

Wysłany: 14-12-2009, 13:49   

Serdecznie dziękuję za obie podpowiedzi.
Książka, którą wtedy czytałem to był Excel 2003PL.
Wprowadziło mnie to w niemałe zdumienie i wewnętrzne zakłopotanie, ponieważ mam tę książkę w pracy, tylko że w pracy nigdy nie zaglądałem do niej na początkowe rozdziały.
Dziękuję też za drugą pozycję, też już ją zdobyłem i musze przyznać, że było warto.
ID posta: 79715 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu