Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 20665 Skopiuj do schowka Książka dla początkujących i średnozawansowanych
Autor Wiadomość
vaski
Starszy Forumowicz

Wysłany: 11-02-2011, 22:11   Książka dla początkujących i średnozawansowanych

Witam serdecznie
Poszukuję książki dla kogoś, kto zaczyna pracę z excelem, do tej pory Excela używałem głównie do dodawania, odejmowania, robienia prostych wykresów. Od jakiegoś czasu zaczynam korzystać z Ecel'a do przyspieszenia sobie pracy w firmie.
Chciał bym na początek poznać dobrze formuły (teraz z byle problemem trafiam tutaj na forum, a według mnie nie tędy droga).
Jeden z forumowiczów polecił mi jako bardzo dobrą książkę:
"EXCEL 2007 JĘZYK VBA i makra" - HELION
Uważam, że jak na początek trochę zbyt ambitnie (choć mogę się mylić i książka zawiera zarówno podstawy, proste formuły, potem przchodzi do skomplikowanych formuł, filtrowań, tabel przestawnych, a na koniec z grubej rury VBA i makra do zaawansowanych.
Proszę doradźcie mi. Literatury dotyczącej excela jest bardzo dużo, a nie chcę wydać parudziesięcu złotych na coś, co po miesiącu wyląduje w szuladzie (albo co gorsza w piwnicy).
Obecnie czytałem jakieś informacje na temat:
"Excel 2007 PL Seria praktyk" - warto??

Pozdrawiam
Vaski

Ps. Niebagatelne znacznie ma również prosty niezagmatwany język publikacji.
ID posta: 108736 Skopiuj do schowka

Zmora 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 1
Wysłany: 11-02-2011, 22:22   

Zobacz ten temat.
Opis funkcji Ex2003
http://allegro.pl/excel-f...1453526744.html
i Ex2007
http://allegro.pl/11-micr...1449032295.html

– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.
Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata
ID posta: 108738 Skopiuj do schowka

vaski
Starszy Forumowicz

Wysłany: 12-02-2011, 15:06   

Dziś zadowolony wróciłem z Empiku przynosząc:
"Excel 2007 PL - Biblia" - spędziłęm w Empiku dosłownie kilka godzin przeglądając różne książki i ta odpowiadała mi najbardziej, dla kogoś początkującego, kto zna podstawy w Excelu w stylu jak dodać kolumnę do kolumny, albo robić jakieś proste formuły to ideał moim zdaniem (choć więcej będę mógł powiedzieć po lekturze tej "cegły").

W pierwszym poście pisałem również o "Excel 2007 PL Seria praktyk" moim zdaniem zakup tej książki jest równoznaczny z wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Książka jest skierowana do osoby, która chbya nigdy nie widziała Excela na oczy.
>> Zmora
Odnośnie pierwszej książki - nie mieli jej na stanie więc się nie wypowiadam
Odnośnie drugiej - przeglądałem i jest to fajna książka, ale ukierunkowana na zadania Biznesowe, zresztą podtytuł książki sam na to wskazuje.
Uważam iż Excel biblia jest lepszą pozycją dla kogoś, kto chce poznać mechanizm działania formuł itp...

Pozdrawiam
Vaski
ID posta: 108793 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu