Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Eltokar
09-06-2008, 08:39
Zadanie optymalizacyjne
Autor Wiadomość
arturn
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2007, 16:09   Zadanie optymalizacyjne

ZADANIE (EXCEL)
Znajdz ten trójkąt równoramienny o obwodzie 12 ,który ma największe pole. Oblicz pole takiego trójkąta za pomocą funkcji i narysuj jej wykres.
Z wykresu spróbuj odczytać wartość największ funkcji(maksimum) funkcji.
Następnie:
-spośród wszystkich prostokątów o polu 25 znajdz ten , który ma najmniejszy obwód
-spośród wszystkich prostokątów o obwodzie 16 znajdz ten , który ma najkrótszą przekątną
Podaj inne ciekawe wyznaczenia maksimum i minimum w geometrii XDXDXXDXDXD
Powodze nia jak ktos rozwiaze jestem pod wrazeniem i prosze o rozwiazanie jesli takie istnieje . pilnie potrzebuje na dzisaj:/ wiec jesli jest w ktos stanie pomoc to poprosze:(
ID posta: 20063 Skopiuj do schowka

zielony
Excel Expert

Wysłany: 15-11-2007, 18:57   

taki post to powinnismy dodac jako wzorcowy do dyskusji czy dawac gotowe rozwiazania do zadan ze szkoly

jest tu praktycznie wszystko:
- zero proby rozwiazania
- zero wytlumaczenia
- nawet prosby o rady, a jedynie o rozwiazanie
- zamiast pytac na przykladzie jednego zdania, a reszte rozwiazac analogicznie, to od razu wrzucenie wszystkich
- no i oczywiscie najlepsze na koniec - "pilnie potrzebuje na dzisiaj"

ale aby nie byc takim do konca wrednym to napisze jak to rozwiazac na przykladzie pierwszego zadania, reszta jak napisalem to analogia

Napisz arkusz, w ktorym zmieniac bedziesz dlugosc boku, a kazdy z pozostalych bokow bedzie polowa roznicy obwodu i 'zmienianego' boku (w ten sposob wiesz, ze masz rownoramienny trojkat
nastepnie musisz obliczyc pole takiego trojkata. aby obliczyc wysokosc mozna sie posluzyc twierdzeniem pitagorasa
dalej uzyj solvera, tak aby maksymalizowal pole przez zmiane dlugosci tego jednego boku
ID posta: 20079 Skopiuj do schowka

arturn
[Usunięty]

Wysłany: 15-11-2007, 19:07   Sorry

Przpraszam ze sie tak zachowalem :D Dzieki za Podpowiedz ale mam prosbejesli mialbys czas powiedziec mi bardziej szczegolowo co ma zrobic w tym pierwszym zadaniu bo nie bardzo rozumiem .Oczywiscie zreszta sobie poradze zrobie analogicznie . Chodzi mi o to abys przedsawil to troche bardziej szczegolowo czly poloei co mam zrobic :/ ,nie pytal bym o to jakbym uzywal czesto Excela , ale jak go uzywam bardzo sporadycznie i prosze o odpowiedz , jesli nie to trudno i ejszcze raz dziekuje z góry:D
ID posta: 20082 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu