Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 15771 Skopiuj do schowka Zablokowanie udostępnionego skoroszytu
Autor Wiadomość
aorat 
Fan Excela

Wysłany: 18-02-2010, 14:40   Zablokowanie udostępnionego skoroszytu

Witam
Stworzyłem skoroszyt w którym mają być wprowadzane dane po poszczególnych etapach produkcji przez kilka osób. Umieściłem go na dysku sieciowym, udostępniłem (poprzez narzędzia - udostępnij skoroszyt), przez kilka dni testowania wszystko było OK. Nagle dzisiaj przy próbie otworzenia pojawił się komunikat, że udostępniony skoroszyt jest zablokowany do edycji, i co ciekawe, jest zablokowany przez moją osobę i mogę go sobie otworzyć tylko do odczytu (zrzut ekranu otwartego już pliku w załączniku). I moje pytanie: czy udostępniony skoroszyt do współużytkowania może byc zablokowany do edycji przez innego użytkownika a co lepsze przez siebie samego? czy ktoś miał takie doświadczenia z udostępnionym skoroszytem?. Dodam że wszystkie atrybuty pliku oraz katalogu są odhaczone, a do dysku sieciowego mam pełen dostęp.
Pozdrawiam

plik.rar
Pobierz Plik ściągnięto 341 raz(y) 27.11 KB

ID posta: 84299 Skopiuj do schowka

kramkom 
Exceloholic

Wysłany: 18-02-2010, 15:27   

Też tak czasami mam, ale nie na plikach udostępnionych tylko na zwykłych umieszczonych na sieci.
Stąd zakładam, że to nie problem z udostępnianiem tylko z siecią.
Niestety nie znalazłem jeszcze ani przyczyny, ani jak temu zapobiec.

nowy201 
ExcelSpec

Wysłany: 18-02-2010, 15:29   

Zerknij do właściwości pliku i folderu w zakładkę zabezpieczenia i spróbuj dodać samego siebie i zobacz czy to pomoże. To nie Excel tak zrobił tylko uprawnienia do pliku. Bynajmniej takie jest moje zdanie. Może ktoś nadpisał plik albo ty sam to zrobiłeś z innego konta i straciłeś uprawnienia do modyfikacji.

kramkom 
Exceloholic

Wysłany: 18-02-2010, 15:51   

nowy201 napisał/a:
i straciłeś uprawnienia do modyfikacji.

Chyba nie chodzi o to. U mnie problem znika po restarcie komputera użytkownika, który blokuje plik.

aorat 
Fan Excela

Wysłany: 18-02-2010, 16:04   

Na razie poradziłem sobie tak, że odłączyłem dysk sieciowy i ponownie go zmapowałem. Problem zniknął, zobaczę na jak długo.
Dzięki za podpowiedzi. Pozdrawiam
ID posta: 84307 Skopiuj do schowka

donkiller 
Fan Excela

Wysłany: 07-10-2013, 08:41   

Odświeżam. Od jakiegoś czasu co jakiś czas (tak, masło maślane :lol: ) mam podobny problem co kolega aorat, czy ktoś znalazł jakieś inne rozwiązanie niż te przedstawione powyżej? Z góry thx za odpowiedź.
ID posta: 207305 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu