Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Artik
19-01-2021, 14:48
"Skoroszyt utracił projekt VBA" - problem
Autor Wiadomość
Grzechu 
Forumowicz

Wysłany: 19-01-2021, 10:45   "Skoroszyt utracił projekt VBA" - problem

Witam Forumowiczów, Od jakiegoś czasu u nas w firmie pojawił się problem z excelem, a konkretnie z edytorem vba - problem ten pojawił się z dnia na dzień - lecz nie w tym samym czasie - na paru komputerach (i dochodzą kolejne), zaznaczę że nie pojawiło się to zaraz po zainstalowaniu Office. Ponowne przeinstalowanie systemu pomaga, ale na dłuższą metę to nie jest zadawalające rozwiązanie bo już nie wyrabiamy.
Ikona Makr i Edytora VBA są nieaktywne (nie działa także skrót Alt+F11).Dodam, że w firmie pracujemy na office 365.
Przy otworzeniu pliku pojawia się komunikat:

"Skoroszyt utracił projekt VBA, kontrolki ActiveX i inne funkcje związane z programowaniem."

A po naprawieniu pojawia się informacja:

"Część usunięta: część /xl/vbaProjekt.bin. (Visual Basic for Appliczations (VBA))"

i kod zostaje usunięty.
Oczywiście sprawdzałem wszystkie zabezpieczenia makr w Excelu.
Czy ktoś spotkał się z czymś takim?
ID posta: 398528 Skopiuj do schowka

wczesny 
Stały bywalec Excelforum

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 19-01-2021, 11:06   

Tak spotkałem się. Przyczyn może być sporo, np polskie znaki w nazwach userform.
Załóż hasło na projekt VBA na komputerze, w którym nie wywala projektu, usuń polskie / "zagramaniczne" znaki i spróbuj.
ID posta: 398532 Skopiuj do schowka

Grzechu 
Forumowicz

Wysłany: 19-01-2021, 11:22   

Od dłuższego czasu nie używam polskich znaków w kodowaniu (poza komunikatami i opisami - tylko tam gdzie jest to konieczne) , ale mimo wszystko przetestowałem na prostym pliku i nadal bez zmian. wydaje mi się, że problem nie będzie z kodem ale z czymś innym, ponieważ w ogóle nie jest aktywna ikona Makr i edytora vba, nawet w pustym skoroszycie.
ID posta: 398537 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu