Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 70411 Skopiuj do schowka Kopiowanie i wklejanie wybranych wierszy arkusza
Autor Wiadomość
piotro9x
Forumowicz

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 14-03-2021, 16:36   

Makro działa rewelacyjnie natomiast jeszcze taki mały szczegół się pojawia. Po kolei kroki postępowania:
- Zaznaczam wiersze przeznaczone do skopiowania,
- Zaznaczam pozostałe arkusze w skoroszycie (zakładki na dole) - gdyż w pozostałych arkuszach są te same zakresy wierszy do kopiowania.
- Przechodzę do pierwszej zakładki i naciskam kombinację klawiszy Ctrl + Shift + C.
- Funkcja wywołuje kopiowanie natomiast pojawia się 7 nowych arkuszy. Jeżeli usunę te nowe arkusze to później przy próbie kopiowania w kolejnych zakładkach już ten problem się nie pojawia. natomiast zawsze przy pierwszym kroku kopiowania te nowe arkusze się tworzą.

Jest szansa żeby to skorygować ??
ID posta: 402090 Skopiuj do schowka

piotro9x
Forumowicz

Wysłany: 24-03-2021, 09:23   

Kolego "Artik" miałbym do Ciebie jeszcze takie pytanie odnośnie makro, które mi przygotowałeś. Zauważyłem taki problem: jak wcześniej wspominałem mam kilka arkuszy w jednym pliku. Pierwszy arkusz jest bazowy natomiast w pozostałych arkuszach w poszczególnych komórkach są często odwołania do tego arkusza bazowego, aby wstawić tą samą wartość (np. =Arkusz1!B2) i teraz przy kopiowaniu i wklejaniu na stronę, przy wykorzystaniu makra z tych pozostałych arkuszy (gdzie są te odwołania), dla pustych komórek wstawia się "0".Próbowałem przy różnych ustawieniach komórki jako "liczbowa", "tekstowa", "ogólna" i zawsze wstawia "0". Przy tym arkuszu bazowym gdzie nie ma odwołań jest ok. Jeżeli z tych arkuszy z odwołaniami skopiuje jeden zakres bez wykorzystywania makro i wkleję na stronę też jest ok. Czy jest jakaś rada na to. Byłbym wdzięczny. Pozdrawiam
ID posta: 402654 Skopiuj do schowka

piotro9x
Forumowicz

Wysłany: 24-03-2021, 18:35   

Rozwiązałem to na poziomie arkusza excela. W tych pozostałych arkuszach, które odwoływały się do arkusza podstawowego dopisałem formuły w komórkach (=JEŻELI(Arkusz1!B2="";"";Arkusz1!B2) i format komórek w arkuszu podstawowym ustawiłem na "tekstowy", natomiast w arkuszach w których się odwołują komórki na "ogólny". Teraz przy kopiowaniu i wklejaniu nie pojawiają się wartości zerowe.
ID posta: 402699 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu