Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 63727 Skopiuj do schowka Białe okienko - CustomShape1
Autor Wiadomość
asiek92
świeżak

Wysłany: 08-01-2019, 13:55   Białe okienko - CustomShape1

Cześć!
Mam zagadkę, której nie znał informatyk, więc mam nadzieję że pomożecie! :-)

Otóż w pracy mam stworzoną listę materiałową w excelu (jedno zlecenie = jedna lista), na niej pracuje kilka osób.

Ostatnio w pliku pojawiło mi się duże białe okno, które zasłania większość moich kolumn. Łatwo to usunąć, ale jest to pracochłonne bo trzeba usunąć około 60 identycznych okien. W okienku komórek jest napisane CustomShape1.

Co to jest? Jak to usunąć, aby inne pliki nie były zainfekowane? Skąd się wzięło?

Pozdrawiam,
Asia

Screenshot_1.png
Białe okno
Plik ściągnięto 13 raz(y) 35.08 KB

ID posta: 359983 Skopiuj do schowka

Artik 

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 08-01-2019, 17:05   

asiek92 napisał/a:
jest to pracochłonne bo trzeba usunąć około 60 identycznych okien
Nie wiem, czy w jednym arkuszu te 60 kształtów, czy po jednym w każdym z 60. arkuszy?
Jeżeli wiele w jednym arkuszu, to szybką metodą zaznaczenia jest naciśnięcie F5, wybór przycisku [Specjalnie...], w następnym oknie zaznacz Obiekty i OK. W tym stanie masz zaznaczone wszystkie obiekty na arkuszu. Wystarczy teraz nacisnąć Delete i … po obiektach. ALE... Jeżeli w arkuszu są także obiekty, które są nam potrzebne, jak wykresy, kontrolki formularzy lub ActiveX i inne, to niestety metoda ta usuwa wszystko.

Skąd się to wzięło? Bez znajomości historii używania pliku trudno na pytanie odpowiedzieć, tym bardziej że mamy do dyspozycji tylko obrazek, a nie problematyczny plik. Nie należy wykluczyć, że jest to wynik wklejania jakiegoś zakresu z innego skoroszytu lub np. ze strony internetowej.

Artik

Odpowiedz do tematu