Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 60031 Skopiuj do schowka Problem z logowaniem
Autor Wiadomość
Tadek
Excel Expert

Wysłany: 14-01-2018, 08:25   Problem z logowaniem

Od wczoraj mam problem z logowaniem.
Zaloguje się i za chwilę logowanie ginie???
ID posta: 337732 Skopiuj do schowka

Zefirek 

Zaproszone osoby: 2
Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 14-01-2018, 10:20   

Spróbuj zalogować się z innej przeglądarki, u mnie nie nic takiego się nie dzieje :?:
w piątek była jakaś awaria, wieczorem nie można było się zalogować, był tylko podgląd strony forum przy próbie logowania wyskakiwał błąd, a później mój antywirus zgłaszał atak wirusa
Cytat:
Ta strona internetowa ma potencjalnie niebezpieczną zawartość.
Zagrożenie: HTML/ScrInject.B koń trojański
Dostęp został zablokowany. Komputer jest bezpieczny.

Zgłosiłem problem do naszego opiekuna (adminWIP) i rano około 10 już było ok.
ID posta: 337736 Skopiuj do schowka

Koran
Fan Excela

Wysłany: 05-08-2018, 08:48   

Przez ostatni tydzień lipca miałem problemy z zalogowaniem się do Forum. Problem polegał na tym, że byłem tylko niby „zalogowany”, co dokładnie widać na dołączonym screenie , ale przy próbie przeglądania tematów od ostatniej wizyty pojawiał się komunikat abym się zalogował. Próbowałem logować się z trzech różnych przeglądarek, ale w każdej z nich efekt był ten sam. Czy było to związane z techniczną działalnością Forum? Czy może był to inny powód?
Pozdrawiam Koran

Screenshot_2018-07-27 Excel Forum - Porady, Pomoc, Excel Help, Excel FAQ - Strona Główna - forum excela, porady excel.png
Plik ściągnięto 15 raz(y) 132.75 KB

ID posta: 350592 Skopiuj do schowka

kulasart
[Usunięty]

Wysłany: 05-08-2018, 10:04   

Ja też mam podobne problemy od około tygodnia. Różne komputery, różne systemy operacyjne, różne przeglądarki. Po kilku minutach od zalogowania logowanie ginie - tak jak opisał to Tadek w pierwszym poście.
ID posta: 350594 Skopiuj do schowka

Kaper 

Zaproszone osoby: 4
Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 16-08-2018, 10:42   

Chyba już nasz Admin (serwera nie forum) pogmerał ;-) gdzie trzeba. Bo już nie wyrzuca z sesji.

Tylko plemię potrzebuje przywódcy. Normalny kraj oraz inteligentni i samodzielni ludzie potrzebują rzetelnego choć niepozornego administratora.
ID posta: 351138 Skopiuj do schowka

kulasart
[Usunięty]

Wysłany: 16-08-2018, 15:23   

Kaper, niestety ale problem nadal występuje...
Powoli zaczynam się do tego "przyzwyczajać" :)
ID posta: 351160 Skopiuj do schowka

Kaper 

Wysłany: 16-08-2018, 18:30   

U, przykre.
Już się tłumaczę.
U mnie problem także występował, ale znikł wczoraj, czyli dzień po wysłaniu maila do administratora serwera. I naturalna skłonność do dopatrywania się powiązań przyczynowo-skutkowych (a powinienem być czujniejszy, bo nie dostałem maila zwrotnego o Jego działaniach) znalazła ujście o post wyżej.
Zatem czekamy na działanie.

Tylko plemię potrzebuje przywódcy. Normalny kraj oraz inteligentni i samodzielni ludzie potrzebują rzetelnego choć niepozornego administratora.
ID posta: 351175 Skopiuj do schowka

Artik 

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 17-08-2018, 00:39   

Nie wiem od czego to zależne. Czy od przeglądarki, systemu, czy może ... szczęścia? :-)
Nie mam problemów opisywanych przez Was.

Artik

Zefirek 

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 17-08-2018, 06:14   

Jest nas dwóch :mrgreen:
ID posta: 351197 Skopiuj do schowka

BrunO 
ExcelSpec

Wysłany: 22-08-2018, 08:22   

Mam wrażenie, ze od wczoraj problem z logowaniem jeszcze się nasilił. Pisząc posta mnie wylogowało, cofnąłem, skopiowałem treść, zalogowałem, wkleiłem, post poszedł. Zobaczyłem, że jest literówka, żeby edytować musiałem się ponownie zalogować.

Dziś rano się loguję, od razu klikam Pokaż posty od ostatniej wizyty i widzę zachętę do zarejestrowania się...

Oczywiście powyższą treść musiałem wkleić, bo zdążyło mnie wywalić...
ID posta: 351381 Skopiuj do schowka

Kaper 

Wysłany: 22-08-2018, 11:48   

Alternatywą dla "kopiuj do schowka przed wysłaniem" jest klikanie "Wyślij", a jak okazuje się, że niezalogowany to Zaloguj, a potem dwa razy "cofnij do poprzedniej strony (będzie widać tekst, który pisałeś) i znowu Wyślij. W przypadku edycji ciut gorzej - jedno cofnij, otwarcie nowej karty w przeglądarce, zalogowanie się na niej i powrót na kartę z edytowanym tekstem i kliknięcie Wyślij.

No ale to wyraźnie "protezy". Mam nadzieję, że pełna sprawność forum powróci wkrótce.

ID posta: 351406 Skopiuj do schowka

kulasart
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2018, 11:48   

Może ktoś przekazać "administracji" poniższe odnośniki
Kod:
https://support.cloudflare.com/hc/en-us/articles/200170746-How-do-I-restore-original-visitor-IP-with-PHPBB
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=496&t=2269396
https://www.phpbb.com/community/viewtopic.php?f=46&t=2397091
https://github.com/atom0s/phpbb-extension-cloudflare

Przepuszczenie ruchy przez CloudFlare to dobry/bardzo dobry pomysł, jednak trzeba wiedzieć że działają oni jako reverse proxy i niektóre aplikacje nie są na to przygotowane. Czego skutkiem mogą być "gubiące się" sesje.

Ps. Skoro już używamy CloudFlare, to może warto też przejść na https'a?
Kod:
https://letsencrypt.org/
ID posta: 351601 Skopiuj do schowka

Piotreku 
Exceloholic

Wysłany: 09-09-2018, 21:44   Problem z logowaniem

Chcac wyslac ten Post musialem lacznie zalogowac sie 12 razys.
ID posta: 352432 Skopiuj do schowka

Zbiniek 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2013
Wysłany: 10-09-2018, 09:26   

Ja już próbuję różnych przeglądarek i kompów (niestety nie mam ich zbyt wiele) i wymiękam. Na 10 prób logowania, ok. jedna z pozytywnym efektem. Tzn. loguję się, wchodzę w dział (jestem jeszcze zalogowany), wchodzę w temat - już mnie nie ma :angry

Pisz po polsku! Jest różnica czy siedzisz w sadzie czy w sądzie. "Język polski jest ą-ę" :-)

Prawdopodobieństwo otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi jest proporcjonalne do właściwego sformułowania problemu (popartego załącznikiem).

Jest załącznik - jest impreza

http://rtfm.killfile.pl/
ID posta: 352450 Skopiuj do schowka

BrunO 
ExcelSpec

Wysłany: 10-09-2018, 10:45   

Z moich obserwacji wynika, że zalogowanie jako tako trzyma mi w domu - dopóki nie ma dłuższej bezczynności, samo raczej nie wywala.
Zupełnie inaczej jest w pracy - zamieszczenie postu wymaga czasami 5-6 loguj-cofnij-cofnij-wyślij, ale tu może być to efekt naszych zabezpieczeń sieci.
ID posta: 352455 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu