Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 68350 Skopiuj do schowka Wykres liniowy z nazwą serii
Autor Wiadomość
dominikfil 
Starszy Forumowicz

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 16-06-2020, 11:58   Wykres liniowy z nazwą serii

Mam wykres liniowy, po prawej stronie legenda. Natomiast na wykresie chciałbym mieć nazwę serii. Jak to włączę w formatowaniu etykiet danych to mi się oczywiście wyświetla nazwa na wykresie, ale przy każdym punkcie. Tzn np. mam linie koloru czerwonego z przebiegiem lat od 2000 do 2020 i 20 razy mam na tej linii nazwę np. jabłka. Bo wykres przedstawia ilość spożywanych jabłek w danym roku.
Na drugiej linii niebieskiej mam gruszki też 20 razu ten napis na wykresie.

Co prawda tu powinny być wartości, ale ja chcę mieć nazwę, bo jest tego dużo i z legendy ciężko dostrzec który wykres za co odpowiada.

Mogę tylko kliknąć/zaznaczyć każdą nazwę jabłka i ją usunąć i tak 20 raz i tak samo dla każdego innego owocu. Zostawiając tylko pierwszą lub ostatnią nazwę.
ID posta: 388702 Skopiuj do schowka

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 16-06-2020, 14:55   

Nie dałeś swojego pliku, nie wiadomo więc dokładnie co chcesz w nim mieć. Etykieta może być przy jednym wybranym punkcie, niekoniecznie przy wszystkich punktach serii. Jak klikniesz dwa razy punkt wykresu, to zaznaczy się jeden punkt, a nie cała seria. Potem z menu podręcznego można dodać etykietę i sformatować ją. To jest sprawdzone w Excelu 2010, w 2007 powinno być podobnie.

etykiety.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 11.58 KB

ID posta: 388706 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu