Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 69972 Skopiuj do schowka Wykres Gannta godzinny; linia pionowa; przerwa i kontynuacja
Autor Wiadomość
thinkmore 
Świeżak

Wersja: Win Office 2019
Wysłany: 27-01-2021, 16:43   Wykres Gannta godzinny; linia pionowa; przerwa i kontynuacja

Witajcie,

Mam taki wykres Gantta określonych czynności magazynowo-dystrybucyjnych w danym dniu.
Jak np. zautomatyzować (teraz jest wklejony kształt), aby proces kompletacji był od 6 do 13:30 i od 14:30 do 22:00? z widoczną przerwą (covidową tak nawiasem mówiąc) w wykresie (aktualnie to mam w dwóch wierszach, ale jest to mało profesjonalne).

Linie pionowe umiem robić za pomocą innego wykresu dla serii z układem współrzędnych, transparentności i pokazania słupków błędów, ale dotyczą one 1 punktu na osi a nie zakresu 13:30-14:30, co mnie interesuje. Stąd moje kolejne pytanie czy kształt w takiej postaci rozciągnięty między 13:30-14:30 można jakoś zautomatyzować a nie używać kształtu?

Proszę patrzeć na arkusz 3. Z góry dziękuję za pomoc. Najbardziej zależy mi na tej 1 podpowiedzi.

Wykres Gantta_godzinny.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 3 raz(y) 27.19 KB

ID posta: 399166 Skopiuj do schowka

thinkmore 
Świeżak

Wysłany: 28-01-2021, 16:53   Re: Wykres Gannta godzinny; linia pionowa; przerwa i kontynu

Godzinę cowidową sobie ogarnąłem 3 serią, ale jak np. zachowując format wykresu Gantta przypisać zadania, które trwają 3 dni a na osiach mają być widoczne tylko zadania i godziny w poszczególnych dniach.

Czyli przykładowo interesuje mnie przedział dniowy 28-01-30-1, ale dane/zadania a właściwie czas ich trawania na wykresie ganttowym mają mieć postać "dzień 1" 0:00-24:00, "dzień 2"...itd.

Ważne by na osiach były tylko godziny zaprezentowane, a nie daty lub daty z godziną.
Z góry dziękuję:)
ID posta: 399260 Skopiuj do schowka

thinkmore 
Świeżak

Wysłany: 04-02-2021, 11:34   

Kolejny raz odpisuje sobie:)
Wykonałem taki plik i jest już on prawie idealny, reszta to kosmetyka, ale nie potrafię zmienić na osi x etykiet czasu - nie chcę by się pojawiały godziny 9:36, 14:24 tylko pełne godziny. Ja tak do końca nie rozumiem skąd i dlaczego pokazuje takie wartości na tej osi skoro nie mają odzwierciedlenia w danych (wartościach).

Gantt.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 7 raz(y) 55.59 KB

ID posta: 399726 Skopiuj do schowka

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 04-02-2021, 12:10   

Ni śledziłem Twojego wątku od początku i nie wiem, czy sobie wykres formatujesz ręcznie czy makrem, ale w każdym razie trzeba to zrobić. I jest to troszkę kłopotliwe, bo jak wpisujesz dane opisujące początek osi i jednostkę główną (ewentualnie też koniec), to muszą to być liczby dziesiętne (tak mi się przynajmniej wydaje). A sformatować sobie je możesz jako czas.
Zmieniłem formatowanie końca z 0:00 na 24:00. Jeśli ma być jak poprzednio, wróć do formatu bez [].

Gantt1.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 2 raz(y) 55.26 KB

ID posta: 399729 Skopiuj do schowka

thinkmore 
Świeżak

Wysłany: 04-02-2021, 13:51   

Dziękuję za pomoc.
A czy masz może jakiś pomysł jak to rozciągnąć na dwa dni, ale tak, żeby w osi X pojawiały się tylko godziny czyli dwa razy od 00-24 ale w zakresie dwóch dni?
ID posta: 399735 Skopiuj do schowka

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 04-02-2021, 14:12   

Tak samo, trzeba sformatować oś x od 0 do 2. Odpowiednio dane musisz mieć też w tym przedziale.

Gantt2.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 3 raz(y) 55.26 KB

ID posta: 399737 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu