Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zbiniek
23-01-2020, 07:09
kopiowanie z excel do zakladek w wordzie
Autor Wiadomość
bpbiszkopt
świeżak

Wersja: Win Office 2010
Wysłany: 22-01-2020, 23:41   kopiowanie z excel do zakladek w wordzie

Witam,
próbuje posklejać sobie macro które będzie z pliku excela z danego arkusza kopiować do zakładek w wordzie.
Znalazłem kod na vbatools który częsciowo robi to co mnie interesuje, dodałem do niego aby zbierał czego ma szukać od użytkownika, ale nie posiadam wiedzy jak dalej sobie poradzić.

Macro ma wyszukac w kolumnie w pliku excel z jednej kolumny wartosc nastepnie zwrocic wartosci z kolumny b,c,d do zakładek o specyficznych nazwach.

Kod:

Sub find()
Dim xlApp As Excel.Application
Dim xlWKB As Excel.Workbook
Dim xlWKS As Excel.Worksheet
Dim x&, max_row&, szukana$

szukana = InputBox("Wpisz", "Wpisz…")
If szukana = "" Then
MsgBox "Nic nie ma"
Exit Sub
End If

Set xlApp = New Excel.Application
 xlApp.Visible = False
Set xlWKB = xlApp.Workbooks.Open 'tutaj chciałbym podać nazwę plik excel który ma otworzyć ale bez pełnej nazwy
Set xlWKS = xlWKB.Sheets("Magazyn")
max_row = xlWKS.Cells(xlWKS.Rows.Count, "A").End(xlUp).Row
For x = 1 To max_row
 With xlWKS.Cells(x, 1)
 If .Value = szukana Then
 szukana = .Offset(, 1).Value 'zwraca z kolumny b
'zwraca z kolumny c
'zwraca z kolumny d

Exit For
 End If
 End With
Next x
 xlApp.Quit
 MsgBox szukana
'wstawia z kolumny b do zakladki o nazwie
'wstawia z kolumny c do zakladki o nazwie
'wstawia z kolumny d do zakladki o nazwie

On Error Resume Next
 Set xlWKS = Nothing
 Set xlWKB = Nothing
 Set xlApp = Nothing
Exit Sub
End Sub
ID posta: 380188 Skopiuj do schowka

ąćęłńóś
Excel Expert

Wysłany: 23-01-2020, 03:00   

bpbiszkopt napisał/a:
do zakładek w wordzie

Witamy na forum,

Co kryje się pod tą "tajemniczą nazwą" (?), czy to co poniżej (?):

https://support.office.com/pl-pl/article/dodawanie-lub-usuwanie-zak%C5%82adek-w-dokumencie-programu-word-lub-wiadomo%C5%9Bci-programu-outlook-f68d781f-0150-4583-a90e-a4009d99c2a0

czy jeszcze coś innego masz na myśli ?

Pytam się bo: po pierwsze to forum excela, a po drugie nawet jeśli koleżanki i koledzy na forum ukrywają swoją znajmość vba w wordziaku, to też chcieliby być pewni o co biega, zaś zamieszczony kod nie ma w sobie nic wordowego, twój opis też nie za bardzo.
ID posta: 380192 Skopiuj do schowka

apollo
ExcelSpec

Wysłany: 23-01-2020, 10:30   Re: kopiowanie z excel do zakladek w wordzie

bpbiszkopt napisał/a:
Witam,
próbuje posklejać sobie macro które będzie z pliku excela z danego arkusza kopiować do zakładek w wordzie.

Załącz pliki Excel i Word, i opisz: co, skąd chcesz kopiować i dokąd. Opisz na podstawie przykładowych plików Excel i Word.
ID posta: 380213 Skopiuj do schowka

bpbiszkopt
świeżak

Wysłany: 24-01-2020, 13:50   

Już wyjaśniam.
Plik worda i excela będą w jednym katalogu - docelowo użytkownik odpala worda,
po kliknięciu macra wpisuje wartość LP a macro wyszukało mu dane wiersza w pliku excela.
Niechodzi mi tutaj o wszystkie dane tylko np. z wiersza będą mi potrzebne dane z kolumny 2,3,5.

Jednakże chciałem aby te dane były w różnych odpowiednich polach dlatego też pomyślałem o tych zakładkach - dokładnie chodzi o te z podanego pliku.
Zakładki będą stałe raz utworzone z nazwą odpowiadającą kolumnie z pliku excela.

I jeszcze jedno jakby się dało aby np. jeżeli kolumnę Id osoby użytkowanej to poszedł do wiersza pierwszego i zaciągnał imię dla tego Id które jest w kolumnie 1.

Ps. po za temat, bo nie pracuję na excelu za dużo ale jak już to widzę, że temat mnie mocno rusza ale macra nigdy nie używałem, gdzie drzwi otworzyć aby zacząć zabawę, tzn co moglibyście polecić? książki od visuala?

Zaszeregowanie2.xlsx
dokument dla danych
Pobierz Plik ściągnięto 27 raz(y) 10.22 KB

Wzór.doc.docx
plik word
Pobierz Plik ściągnięto 20 raz(y) 25.48 KB

ID posta: 380349 Skopiuj do schowka

apollo
ExcelSpec

Wysłany: 24-01-2020, 20:31   

bpbiszkopt napisał/a:

I jeszcze jedno jakby się dało aby np. jeżeli kolumnę Id osoby użytkowanej to poszedł do wiersza pierwszego i zaciągnał imię dla tego Id które jest w kolumnie 1.

Makro ReplaceBookmarks jest w Module1 w pliku Wzór.docm.
Plik zostaje zapisany z nazwą w postaci: Wzór_ddmmyyyyhhmm.docx
Przyjmuję, że w pliku Excel dane są do kolumny O. Jeśli będzie inaczej to sam popraw w kodzie.

Nie rozumiem. Jaki wiersz pierwszy i jaka kolumna 1? Przecież w obu arkuszach wiersz pierwszy to tytuły, a kolumna 1 - kolumna A zawierają numery, więc one nie zawierają imion. Jak piszesz to pisz starannie.

Wzór.docm
Pobierz Plik ściągnięto 26 raz(y) 32.13 KB

ID posta: 380381 Skopiuj do schowka

bpbiszkopt
świeżak

Wysłany: 31-01-2020, 11:57   

Po pierwsze Dziękuję :)
Wszystko pięknie działa.

apollo napisał/a:

Nie rozumiem. Jaki wiersz pierwszy i jaka kolumna 1? Przecież w obu arkuszach wiersz pierwszy to tytuły, a kolumna 1 - kolumna A zawierają numery, więc one nie zawierają imion. Jak piszesz to pisz starannie.

Już któryś raz się łapię, że nie zawsze wszystko to co człowiek myśli tak samo przelewa na "papier".

Generalnie wszystko jest świetnie to taka opcja jakby się dało - jak nie to poradzę sobie naokoło. Chodziło mi o to, że w arkuszu "magazyn" nie mam imienia użytkownika, ale są w arkuszu "uzytkownicy". I teraz gdy użytkownik wpiszę LP np 1 to sprawdza arkusz "magazyn" i w nim podany wiersza, a w nim w kolumnie "J" jest "Id osoby użytkowanej" - która jest LP dla arkusza "uzytkownicy", a tam mam kolumnę A "nazwisko" i kolumnę "B" imię. I chciałbym aby, właśnie aby dane z tych kolumn nazwisko i imię brał do pliku word do zakładek o tych nazwach :)

Jeszcze raz Pięknie Dziękuję :beer
ID posta: 380834 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu