Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 63246 Skopiuj do schowka Jak wysłać jeden mejl na kilkaset adresów
Autor Wiadomość
Trurl
Fan Excela

Wysłany: 20-11-2018, 21:20   Jak wysłać jeden mejl na kilkaset adresów

Mam w Excelu kolumnę zawierającą kilkaset adresów majlowych. Muszę na te wszystkie adresy wysłać tę samą wiadomość. Spodziewam się też odpowiedzi przesłanych na moją skrzynkę.
Zapewne trzeba posłużyć się programem Outlook z pakietu Office. Wiem, że muszę go najpierw tak ustawić, żeby widział moje konto pocztowe. Nie mam jednak w jego książce adresowej tych adresów z Excela, trzeba by zapewne jakoś je zaimportować do Outlooka i sprawiś, żeby Outlook wysłał tę wiadomość na te adresy.
Czy wiecie, jak to zrobić?
ID posta: 356687 Skopiuj do schowka

umiejead 
Excel Expert

Wysłany: 20-11-2018, 22:17   

Wiecie. Pytanie czy wiadomość ma zawierać jakiś załącznik.
ID posta: 356690 Skopiuj do schowka

BrunO 
ExcelSpec

Wysłany: 20-11-2018, 22:21   

Masz w sumie kilka dróg do wyboru.
Outlook wcale nie jest niezbędny, aczkolwiek może być pomocny.

W tym temacie w swoim czasie wkleiłem przykłady makr na wysyłanie maili. Jedno współdziała z Outlookiem, drugie obywa się bez niego, o ile twój serwer pocztowy nie jest specyficzny.

Trzecią opcją jest wygenerowanie pliku kontaktów i zaimportowanie ich do outlooka. Poczytaj o strukturze pliku vcf, formułami tekstowymi spreparuj jego treść, zapisz i zassij ją outlookiem. Będziesz miał książkę adresową.
ID posta: 356691 Skopiuj do schowka

Trurl
Fan Excela

Wysłany: 21-11-2018, 00:04   

Spróbuję tej metody z Outlookiem po uprzednim dokształceniu się w kwestii plików vcf.
A może nie trzeba makra, tylko interesujące mnie adresy zassać do Outlooka, umieścić je w jednej grupie, by potem wysłać jeden mejl do wszystkich jej członków? - Tak się pewnie da w Outlooku.
ID posta: 356702 Skopiuj do schowka

umiejead 
Excel Expert

Wysłany: 21-11-2018, 01:06   

https://support.office.com/pl-pl/article/importowanie-kontakt%C3%B3w-z-arkusza-kalkulacyjnego-programu-excel-do-programu-outlook-f6483469-0684-4c30-82c5-c881930f5451
ID posta: 356705 Skopiuj do schowka

Trurl
Fan Excela

Wysłany: 21-11-2018, 09:48   

umiejead, dziękuję. Ten link, to właśnie to, o co mi chodziło. Zrobię to, co jest tam napisane, a potem spróbuję w Outlooku wysłać jeden mejl do wszystkich członków grupy odbiorców, którą stworzę.
Makro, które zaproponował BrunO, któremu serdecznie dziękuję, z pewnością jest skuteczne, ale trochę mnie przeraża, bo w gruncie rzeczy problem nie dotyczy Excela, a ja w pisaniu i rozumieniu makr jestem cienias i nie wiedziałbym, jak je skorygować, gdyby w moim przypadku poszło coś nie tak. Owszem, napisałem w życiu parę makr w Excelu, ale było to parę lat temu i można powiedzieć, że teraz znam VB tylko w zarysach. Największym moim osiągnięciem było makro do gry w Lotto, z którego do dziś korzystam. Makro jest świetne, ale jeszcze nigdy nie wygrałem :-) , więc noszę się z zamiarem napisania lepszego...
Jak się za nie zabiorę, to zasypię Cię, BrunO, gradem pytań.

:-)
ID posta: 356722 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu