Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 69866 Skopiuj do schowka Pobieranie danych do obliczeń z innych arkuszy wg listy
Autor Wiadomość
Babette
Forumowicz

Wysłany: 19-01-2021, 14:56   Pobieranie danych do obliczeń z innych arkuszy wg listy

Cześć,

W arkuszu google tworzę kalkulator (link do podglądu arkusza poniżej). W arkuszu "Kalkulator" z listy rozwijalnej chciałabym wybierać nazwę, według której z innych arkuszy będą pobierane dane - PR/Poziom, oraz PR na dane miejsce na tym poziomie (zielone komórki).

Jaka formuła pozwoli na pobieranie tych danych z konkretnych arkuszy zależnie od tego, jaka nazwa będzie wybrana w arkuszu "Kalkulator"? Myślę, że trzeba będzie tu wykorzystać funkcję INDIRECT, ale nie do końca wiem, jak to poprawnie wykonać

'https://docs.google.com/spreadsheets/d/14DQAlmbKOEiatbf0_rRZxvl-XWZjYnxwlQ_-bIY8wps/edit?usp=sharing]PODGLĄD ARKUSZA'
ID posta: 398563 Skopiuj do schowka

Waldek 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2019
Wysłany: 20-01-2021, 01:34   

Jak pobierałem plik ze strony Google Sheets to zlikwidowane zostały jakieś dwie formuły, które twierdził Excel, że są nieprawidłowe. Wykorzystałem funkcję: INDIRECT, a w zasadzie polski odpowiednik: ADR.POŚR. Zbyt dokładnie nie opisujesz problemu. Zobacz załącznik. W nazwie arkusza: Cerkiew Wasyla Błogosławionego był błąd, który poprawiłem.

PERŁY 1.9 (1).xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 5 raz(y) 191.38 KB

ID posta: 398579 Skopiuj do schowka

Babette
Forumowicz

Wysłany: 20-01-2021, 11:22   

Dziękuję, wszystko śmiga, nie pomyślałam, żeby połączyć to z wyszukaj pionowo. :)
ID posta: 398602 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu