Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 68542 Skopiuj do schowka Wbudowany formularz do wprowadzania danych
Autor Wiadomość
Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 19-07-2020, 11:49   Wbudowany formularz do wprowadzania danych

Chciałem podzielić się z Wami kilkoma obserwacjami na temat wbudowanych formularzy do wprowadzania danych. Jest to bardzo stara funkcjonalność Excela, trochę już zapomniana, a ja może z racji wieku lubię czasem odgrzebywać takie starocie.
Narzędzie to ma wiele niedoskonałości i tajemnic, ale jest gotowe do użycia i gdy ktoś nie ma czasu i ochoty na tworzenie własnych formularzy do wprowadzania danych może skorzystać z tego co jest dostępne. Niestety narzędzie to jest praktycznie niekonfigurowalne. Podstawowe informacje o formularzu można znaleźć na stronach Microsoftu.
Moje uwagi zamieściłem w dołączonym pliku z uwagi na ich objętość.

wbudowany_formularz.docx
Pobierz Plik ściągnięto 45 raz(y) 18.31 KB

Wbudowany_formularz.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 52 raz(y) 17.99 KB

ID posta: 389865 Skopiuj do schowka

Rafał B.
Exceloholic

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 13-08-2020, 10:07   

Ciekawy materiał, bardzo szkoda, że ten temat formularza został porzucony i niejako ukryty, bo - gdyby umozliwiał pewne adaptacje, byłby bardzo pomocny zamiast budowania własnych Userformów. Zanim budowałem własne formularze, to po instalacji Excela pierwsze co robiłem, to właśnie wyciągnięcie ikony formularza na pasek szybkiego dostępu. Pamiętam jak kiedyś długo szukałem po forach tej polskiej nazwy kluczowej "Baza_danych", nie mam pojęcia dlaczego ktoś wpadł na tak głupi pomysł nazywania tego na sztywno :-D

PS
Z innych dziwnych niespodzianek z nazwami kojarzę jeszcze jedną - związaną z eksportem tabel do csv. Jeśli pierwsze pole nazwiemy ID, to Excel ma potem problem z odczytaniem go (jakiś komunikat o pliku SYLK o ile dobrze pamiętam), ale to już całkiem inny temat...
ID posta: 390713 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu