Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 55293 Skopiuj do schowka Tabela źródłowa dla tabeli przestawnej
Autor Wiadomość
marzatela 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 247
Pomogła: 383 razy
Wysłany: 18-12-2016, 21:53   Tabela źródłowa dla tabeli przestawnej

Mam plik o nazwie Zeszyt1 (niestety, nie mogę go załączyć), a przykładu nie potrafię odtworzyć - nie wiem jak to zostało zrobione. W arkuszu są dane w tabeli o nazwie Table1. Na podstawie tej tabeli w kolejnym arkuszu jest stworzona tabela przestawna (a dokładnie rzecz biorąc - 6 tabel, to samo źródło, inny układ danych). Wszytko działa.
Problem pojawia się, gdy skoroszyt jest zapisywany pod inną nazwą - np.Zeszyt2. Tabela przestawna jest nadal oparta o poprzedni plik. Gy wchodzę w Opcje i wybieram Zmień Źródło danych - widać tam Zeszyt1!Table1. Usuwam ten początek, zostawiam tylko Table1, naciskam Ok i gdy ponownie sprawdzam - nadal jest tak jak było.
Gdzie jeszcze szukać/zmienić, aby wszystko odbywało zamykało się w tym samym pliku?

http://www.szultaset.pl
ID posta: 310900 Skopiuj do schowka

bodek 

Wysłany: 19-12-2016, 09:00   

U mnie działa to tak:
1. Plik - Zapisz jako - robi kopię całego skoroszytu i źródłem danych jest Tabela1 w nowym pliku
2. Jak PPM na zakładce arkusza z TP - utwórz kopię w nowym skoroszycie - źródłem danych jest Tbela1 ze starego skoroszytu.
ID posta: 310915 Skopiuj do schowka

marzatela 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 247
Pomogła: 383 razy
Wysłany: 19-12-2016, 09:31   

U mnie też, ale akurat nie w tym pliku. Wygląda na to, że jest skopany. Poradziłam sobie w ten sposób, że jeszcze raz zaznaczyłam zakres danych źródłowych dla TP i teraz jest już OK. Podczepia się tylko Table1, bez nazwy pliku.

http://www.szultaset.pl
ID posta: 310921 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu