Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 70585 Skopiuj do schowka PQ Pobieranie danych ze strony web
Autor Wiadomość
bartss
Starszy Forumowicz

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 06-04-2021, 14:47   PQ Pobieranie danych ze strony web

Cześć!
Mierzę się z wyzwaniem. Pobieram z pomocą PQ dane ze strony web.
To dane dotyczące sprzedaży. Problem z nimi polega na tym, że strona z której pobieram dane (ebay), pokazuje wyłącznie 100 ostatnich (najnowszych) transkacji.
Chciałbym uzyskać taki ciąg zdarzeń:
Plik jest otwarty w godzinach mojej pracy. Zapytanie jest odświeżane cyklicznie co 30 minut.
Po „wskoczeniu” nowych sprzedaży, chciałbym, aby te które „wypadły” z setki, archiwizowały się gdzieś. W osobnej tabeli? Osobnej zakładce? Jest mi to absolutnie obojętne. Byleby tylko nie przepadały.
W załączeniu plik w którym moje zapytanie pobiera dane, i obrobione wrzuca do tabeli, w oczekiwanym formacie.

Gdyby ktoś miał ochotę się pochylić, zapraszam. Zastrzegam jednak, że raczkuję w PQ więc mogę zadawać dużo pytań początkującego.

EbaySampleData.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 8 raz(y) 21.76 KB

ID posta: 403246 Skopiuj do schowka

xfish 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2013
Wysłany: 06-04-2021, 14:57   

Utwórz zapytanie z obecnej tabeli dołącz do niego zapytanie ściągające dane ze strony, usuń duplikaty.

bartss
Starszy Forumowicz

Wysłany: 06-04-2021, 15:56   

Brzmi genialnie prosto, ale jak przyszło co do czego, to poległem. Stworzyłem zapytanie z tabeli z setką najnowszych. Następie próbowałem użyć "Merge Queries" ale nie mogę znaleźć nigdzie usuwania duplikatów.
ID posta: 403248 Skopiuj do schowka

Cezary Czajka 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2019
Wysłany: 06-04-2021, 16:12   

Prawoklik na kolumnie z której chcesz usunąć duble => wybierz z karty menu "usuń duplikaty"

xfish 
Excel Expert

Wysłany: 07-04-2021, 07:57   

bartss napisał/a:
Brzmi genialnie prosto, ale jak przyszło co do czego, to poległem. Stworzyłem zapytanie z tabeli z setką najnowszych. Następie próbowałem użyć "Merge Queries" ale nie mogę znaleźć nigdzie usuwania duplikatów.

Nie Scal zapytania tylko Dołącz zapytania (Table Combine)

Teraz patrzę na twoje dane i usuwanie duplikatów nie zadziała prawidłowo, bo w jednym dniu możesz mieć kilka takich samych transakcji.

Inną opcją jest filtrowanie zapytania z danymi z ebay po dacie zanim połączysz je z tabelą główną.

bartss
Starszy Forumowicz

Wysłany: 07-04-2021, 09:21   

xfish napisał/a:
bartss napisał/a:

Nie Scal zapytania tylko Dołącz zapytania (Table Combine)

Teraz patrzę na twoje dane i usuwanie duplikatów nie zadziała prawidłowo, bo w jednym dniu możesz mieć kilka takich samych transakcji.

Inną opcją jest filtrowanie zapytania z danymi z ebay po dacie zanim połączysz je z tabelą główną.

Aby wyrónic transakcje, moge nie usuwac z danych wejsciowych godzine. To powinno sprawic, ze rekordy beda sie roznic.
ID posta: 403272 Skopiuj do schowka

xfish 
Excel Expert

Wysłany: 07-04-2021, 11:29   

Tak. Jeżeli nie będzie miał tej samej daty i godziny dla dwóch sprzedaży to wystarczy.
Wtedy używając tej kolumny z datą i godziną możesz usunąć duplikaty.

Odpowiedz do tematu