Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64370 Skopiuj do schowka Power Query a RODO
Autor Wiadomość
youze 
Fan Excela

Wysłany: 09-03-2019, 16:00   Power Query a RODO

Cześć, temat ten dotyczy zarówno PowerQuery jak i PowerBI - chciałem pobrać dane ze strony https://www.filmweb.pl/ra...ext30daysPoland - dane są jako tako w formie tabelarycznej, natomiast podstawowy problem z jakim się zmagam to przy podłączaniu danych do tej strony za pomocą PowerBI (a de facto PowerQuery - bo chcę edytować te dane) wyskakuje mi monit o klauzuli RODO - niestety z poziomu podglądu strony nie da się kliknąć rozumiem/akceptuje itd aby przejść do właściwej strony - jak to ugryźć? podglądnąć tą stronę w jedynej słusznej przeglądarce ? Te dodatki mają może wspólny cache z IE i dzięki temu przejdę do właściwej strony ?
Z góry dziękuję za wskazówki
ID posta: 363887 Skopiuj do schowka

DwaNiedźwiedzie 
Excel Expert

Wysłany: 10-03-2019, 13:34   

SOA#1 - u mnie działa, żadnych monitów nie mam:
Kod:
let
    Źródło = Web.Page(Web.Contents("https://www.filmweb.pl/ranking/wantToSee/next30daysPoland")),
    Data = Źródło{0}[Data]{0}[Children]{1}[Children]{5}[Children]{10}[Children]{0}[Children]{1}[Children]{6}[Children],
    #"Dodano kolumnę niestandardową" = Table.AddColumn(Data, "miejsce", each [Children]{2}[Children]{0}[Children]{0}[Children]{0}[Children]{0}[Text]),
    #"Dodano kolumnę niestandardową1" = Table.AddColumn(#"Dodano kolumnę niestandardową", "tytuł", each [Children]{2}[Children]{0}[Children]{0}[Children]{2}[Children]{0}[Text]),
    #"Dodano kolumnę niestandardową2" = Table.AddColumn(#"Dodano kolumnę niestandardową1", "tytuł org", each try [Children]{2}[Children]{0}[Children]{1}[Children]{0}[Text] otherwise ""),
    #"Dodano kolumnę niestandardową3" = Table.AddColumn(#"Dodano kolumnę niestandardową2", "rok", each [Children]{2}[Children]{0}[Children]{0}[Children]{3}[Children]{0}[Text]),
    #"Usunięto kolumny" = Table.RemoveColumns(#"Dodano kolumnę niestandardową3",{"Kind", "Name", "Children", "Text"})
in
    #"Usunięto kolumny"
ID posta: 363914 Skopiuj do schowka

nunus67 
ExcelSpec

Wysłany: 10-03-2019, 15:18   

DwaNiedźwiedzie jak to wyklikać?

Kod:
Data = Źródło{0}[Data]{0}[Children]{1}[Children]{5}[Children]{10}[Children]{0}[Children]{1}[Children]{6}[Children]

jak wkleję twój kod to działa bez problemów, ale samodzielnie nie potrafię uzyskać powyższego kodu :cry:

DwaNiedźwiedzie 
Excel Expert

Wysłany: 10-03-2019, 18:16   

Po prostu odpalam Inspektora w przeglądarce, znajduję tam element, do którego potrzebuję dotrzeć i liczę dup... div-y :) Np. cała lista na filmwebie jest gdzieś w trzecim div-ie pod elementem body, który to div jest jego piątym (licząc od zera) "dzieckiem" - więc pobieramy tablicę z 5. wiersza kolumny [Children] itd. Nie ma tu wielkiej filozofii, a po chwili grzebania idzie to w miarę sprawnie.

Inspektor i PQ.jpg
Plik ściągnięto 7 raz(y) 55.82 KB

ID posta: 363922 Skopiuj do schowka

nunus67 
ExcelSpec

Wysłany: 10-03-2019, 18:43   

ehh, a myślałem że sam excel wystarczy :-(
Dzięki za odpowiedź :-)

Odpowiedz do tematu