Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64046 Skopiuj do schowka Wyszukaj pionowo jeżeli + dopóki
Autor Wiadomość
Bartek_1985 
świeżak

Wysłany: 05-02-2019, 17:06   Wyszukaj pionowo jeżeli + dopóki

Hej
Utknąłem na kilku formułach, i nie wiem jak do tego podejść zbyt skomplikowane chyba jak dla mnie, a jeszcze nigdy się na waszej wiedzy nie zawiodłem, dlatego bardzo Was proszę o pomoc. W tym przykładzie umieściłem tylko uproszczoną wersję bez tych innych wyliczeń, bo tutaj nie są one ważne. Z czym dokładnie problem?
Co dwie minuty pojawia się kolejny wpis w wierszu 3 i reszta schodzi o jedną pozycję niżej.
B i C to tego wiersza MAX i MIN tych 2 minut.
D i E to moje wyliczenia kiedy 1 na BUY kiedy 1 na SELL
F i H to moje wyliczenia jako TREND, a G i I pomocnicze aby wiedzieć kiedy one się zaczęły ile wierszy poniżej.
J to różnica między HH i LL (F i H)
i później wyliczenia w K banalne
Jeżeli J ma powyżej 60 to 1 jak nie to 0
L to czy jak pojawi się jaka zmiana w G bądź J to czy przez 25 kolejnych rekordów się utrzyma bez zmian - wtedy zmieni się na 1
a M i N to moje wyliczenia jakie może być MIN i MAX tych cen z B i C w tych 25 kolejnych rekordach które się pojawiają co 2 minuty

I od O mam problem
Czy jest możliwe aby zapisać taką formułę która będzie:
Od momentu pojawienia się w G3 bądź I3 cyfry 1 - co oznacza zmianę trendu i odlicza licznik od 1 jako pierwsza pozycja do czasu kiedy znów zmieni się trend czyli znów zacznie wyliczać te kolumny od 1 to aby wskazał, czy ceny w B i C są pomiędzy cenami MAX i MIN tych cen w kolumnach M i N - Jeśli Tak to 1 jeśli wychodzi poza te MIN i MAX któraś wartość z B i C to wtedy 0. i Tak póki trwa trend liczniki w kolumnach G i I rosną to liczy czy wartości w B i C są w tych granicach podanych w kolumnach M i N. Zmiana trendu licznik się zeruje to od nowa od tego wiersza z tym początkiem do czasu aż się nie zmieni trend to każdy nowy rekord liczony jest czy mieści się w tym rangu.
Masakra wiem ale ciężko mi to inaczej wytłumaczyć.

A od P do S jest jeszcze gorzej :(
Wymyśliłem sobie że póki kolumna O3 będzie pokazywać 1 w tym trendzie to aby w tych polach pojawiała się ta najniższa i najwyższa wartość jaka jest od początku trendu do czasu aż trend się nie zmieni bądź wyjdzie poza MAX i MIN z kolumn M i N.
Problem w tym że nigdy nie wiem czy będzie to 10 czy 20 kolejnych pojawiających się wierszy i jak to można zapisać. Oby jakoś się dało :(

Można jakoś pomóc? Jeśli do tego potrzebne są jeszcze jakieś dodatkowe pomocne kolumny to nie problem.

Dajcie jakieś sugestie, bardzo proszę, :-D

Przykład.xlsx
Przykład
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 694.16 KB

Odpowiedz do tematu