Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 55544 Skopiuj do schowka Poszukuję formuły z grafiku z pracownikami
Autor Wiadomość
apollo
ExcelSpec

Wysłany: 10-01-2017, 12:12   

bastjan17 napisał/a:

Pytanko: rozumiem że jeśli dołoże do tych 3 pracowników kolejnych 27 to wystarczy że te formuły bede powielał jako plusy,ale czy przez to arkusz ten nie bedzie działał dużo wolniej,bo może spróbować te wyliczenia jakoś poprzez makra zrobić?

Czyli w tej chwili masz formułę na 6 JEŻELI.BŁĄD(...). Chcesz dla 30 pracowników mieć 60 JEŻELI.BŁĄD(...)? Chyba nie tędy droga?
------------------------
Widzę, że pytający nie chce już innego rozwiązania, więc podam dla tych, co będą mieć podobne problemy.
Uwagi:
1. W pliku pytającego A13:X13 mają formatowanie "g:mm". Tego nie zmienić. Ale zmienić A13:W13 = 01:00:00, 02:00:00, ..., 23:00:00 na A13:W13 = 01:00:01, 02:00:01, ..., 23:00:01. Nadal oczy widzą 1:00.
W dołączonym pliku już zmieniłem na 01:00:01 itd.

2. W formule widać $AG14, $AH14, bo AG i AH to 2 ostatnie kolumny. Jeśli mamy 100 pracowników (100 "od"- "do") to zmienimy AG i AH na nazwy 2 ostatnich kolumn. To wszystko, długość formuły jest taka sama.

3. Formuła jest tylko jedna i dla A14, trzeba kopiować w prawo do kolumny X i w dół. Nie ma oddzielnej formuły dla wiersza 14.

4. Podaję i formułę i kod. W dołączonym pliku formuła jest w Arkusz1 a kod jest dla Arkusz2.

5. Formuła jest dużo krótsza od podanej na forum. I nie będzie dłuższa dla 30 pracowników.

6. To najważniejsza uwaga. Chociaż jestem przekonany, że formuła i kod są poprawne, ale jestem tylko człowiekiem i mam prawo do popełnienia błędu. Jeśli ktoś chce użyć formuły i/lub kodu to musi sprawdzić dokładnie.

Kopia grafik rob3.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 34 raz(y) 57.08 KB

ID posta: 312578 Skopiuj do schowka

bastjan17 
Fan Excela

Wysłany: 10-01-2017, 17:13   

Jak znajdę chwilkę czasu w pracy to zaraz zerknę,ale już z góry dziękuje za okazaną pomoc, Jeśli to pomoże mi stworzyć grafik na 30 osób z poprawnym wyliczeniem godz.po lewej stronie będę wniebowzięty

wielkie thx
Seba

bastjan17 
Fan Excela

Wysłany: 18-01-2017, 17:24   

Witam
Pozmieniałem te formuły tak aby przeliczało na 30 pracowników ale po zmianie tych komórek tak jak napisałeś nie widzę wyniku w arkuszu(widnieje 0),wynik jest tylko w samej formule co świadczy że formuła jest dobra.
Proszę o pomoc

apollo
ExcelSpec

Wysłany: 18-01-2017, 21:55   

bastjan17 napisał/a:
Witam
Pozmieniałem te formuły tak aby przeliczało na 30 pracowników ale

To do mnie? Jeśli tak to nie rozmawiam bez pliku.
Cytat:

Proszę o pomoc

Co sobie myślisz? Nikt nie wie, jaką masz formułę, to jak pomóc? A może chodzi ci to, że inni muszą tworzyć plik i wypełnić dane na 30 pracowników, po czym wprowadzić poprawną formułę, i gotowy plik dostarczyć na tacy? Z jakiej racji mam tworzyć plik za ciebie? Przecież to nie mój problem. Jeśli ktoś może mówić: "ale mi się nie chce", to tym kimś może być tylko inny, nie ty

Nie jestem człowiekiem, który żałuje swojego czasu. Wystarczy czytać moje posty żeby się przekonać. Ale nie akceptuję pewnej postawy.

Na wszelki wypadek przypominam: formuła jest tablicowa i trzeba zakończyć kombinacją Ctrl+Shift+Enter
ID posta: 313206 Skopiuj do schowka

bastjan17 
Fan Excela

Wysłany: 20-01-2017, 14:28   

Bardzo przepraszam jeśli uraziłem kolegę,nie miałem takiego zamiaru. Myślałem że sobie poradzę.
Na śmierć zapomniałem o zakończeniu tablicowy.Teraz już pięknie działa
Jeszcze raz bardzo dziękuje za okazaną pomoc i przepraszam za moje niedopatrzenie

pozdrawiam
Sebastian

Odpowiedz do tematu