Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64110 Skopiuj do schowka Formuła hiperłącze
Autor Wiadomość
macikow
forumowicz

Wysłany: 12-02-2019, 13:00   Formuła hiperłącze

Witajcie,
Spotkał mnie bardzo dziwny problem i nie mam pojęcia co może być przyczyną. Mam zbudowany arkusz, w którym zawarte są hiperłącza do innych arkuszy (podobnie jak zbiorczy rejestr, który zawiera hiperłącza do indywidualnych zestawień - wszystko działa w sieci lokalnej). Zrobiłem to za pomocą formuły, aby uniknąć rozjeżdżania się hiperłączy w przypadku jakichś błędów. Wygląda to tak, że w komórce w1 = jest przyjazna nazwa, w komórce x1 = zawarta jest ścieżka dostępu do pliku. w komórce b1 mam formułę: hiperłącze (x1;w1) I teraz pojawia się bardzo dziwny dla mnie problem... Kiedy przyciskam hiperłącze w b1 wyskakuje błąd "nie można otworzyć wskazanego pliku. natomiast kiedy sprawdzam ścieżkę dostępu w x1 łącze otwiera się normalnie.
I nie mam bladego pojęcia dlaczego działa w x1, natomiast nie działa w b1 - gdzie za pomocą formuły nie są dokonywane żadne działania, tylko podpięcie formuły z przyjazną nazwą.
Możecie mi pomóc to wyjaśnić i naprawić? Dzięki
PS. Wspomnę tylko, że to rozwiązanie działało do zeszłego tygodnia, dzisiaj pojawia się błąd. A i jeszcze jedno info: pracuję na Office365.
ID posta: 362440 Skopiuj do schowka

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 12-02-2019, 13:44   

Bez przykładowego pliku, w którym występuje problem trudno cokolwiek powiedzieć, może poza tym, że argumenty funkcji HIPERŁĄCZE muszą być tekstami.
ID posta: 362443 Skopiuj do schowka

macikow
forumowicz

Wysłany: 12-02-2019, 14:18   

Zastanawiałem się jak pokazać mój plik - odwołania są do innej lokalizacji na serwerze. Nic sensownego nie przychodziło mi do głowy. Niemniej - udało mi się rozwiązać problem :-)
Problem był po stronie firmowych informatyków - w czasie weekendu zmieniali zasoby serwerowe i zmienili nazwę serwera na którym są moje pliki. Po zmianie fragmentu łącza na aktualne problem z formułą się rozwiązał. Zastanawia mnie tylko fakt, dlaczego komórka zawierająca odwołanie działała pomimo nieaktualnego fragmentu ścieżki dostępu (być może coś się nie odświeżyło).
W każdym razie problem rozwiązany.
ID posta: 362452 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu