Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 3150 Skopiuj do schowka czas pracy
Autor Wiadomość
Remik
[Usunięty]

Wysłany: 28-09-2007, 23:12   czas pracy

Czesc
Mam problem z moim arkuszem, nie potrafie napisac poprawnej formuly. Ale moze od poczatku.
Dobe podzielilem na godz dzienne AM i nocne PM godz dzienne zaczynaja sie od 06.00 i koncza na 18.00 wszystko co pomiedzy godz 18.00 a 06.00 to nocne, wszystkie zaliczane do dnia w ktorym zaczeto prace.
Mam dwa pola do wprowadzenia rozpoczecia i konca pracy START i KONIEC, pole AM majace wyliczyc godziny dzienne i PM dla nocnych i mam tez problem bo nie moge wymyslic porzadnej formuly ktora by wyliczala godz pracy odpowiednie dla rubryk AM i PM.
Pol biedy jesli prace zaczynam w porze dziennej to zrobilem ale co zrobic jesli zaczynam np o 05.00 i koncze o 19.00 ? Sam juz nie wiem jak posprawdzac wszystkie wystepujace zaleznosci. :angry
Jesli ktos nie zrozumial mego metnego wyjasnienia to zalaczam plik i mysle ze on bardziej pomoze zrozumiec moj problem.

Pozdrawiam

przyklad_a.rar
Pobierz Plik ściągnięto 134 raz(y) 6.38 KB

ID posta: 16420 Skopiuj do schowka

Blueinferno 
Fan Excela

Wysłany: 29-09-2007, 00:47   

Wydaję mi się, że rozwiązałem problem. Przetestowałem na kilku możliwościach i działa. Patrz załącznik.

przyklad_a.rar
Pobierz Plik ściągnięto 188 raz(y) 5.67 KB

ID posta: 16421 Skopiuj do schowka

plitfyg 
ExcelSpec

Wysłany: 29-09-2007, 03:45   

Z mojej strony nieco inne rozwiązanie (znalezione gdzieś tam i dostosowane do potrzeb). Na kilku przykładach działa mi, ale jak zwykle zalecam samemu przetestować.

Plik w załączniku.

Ilość godzin "dziennych" liczy formuła (W C31 czas zakończenia, B31 rozpoczęcia):

Kod:

=JEŻELI(C31>=B31;MAX(0;MIN(C31;"18:00")-MAX(B31;"6:00"));
MAX(0;"18:00"-MAX(B31;"6:00"))+MAX(0;MIN(C31;"18:00")-"6:00"))

Ilość godzin przepracowanych w sumie:

Kod:
=(C31-B31+(C31<B31))

Ilość godzin "nocnych" liczę odejmujc od ilości przepracowanych godzin ilość godzin "dziennych" :-P

Plitfyg

przyklad_plitfyg.zip
Pobierz Plik ściągnięto 167 raz(y) 3.57 KB

Quasi 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2010
Wysłany: 29-09-2007, 09:43   

http://www.excelforum.pl/...cnym-vt1383.htm

Remik
[Usunięty]

Wysłany: 29-09-2007, 12:20   

Dzieki za wszystkie odpowiedzi w sumie generalnie o to mi chodzilo (no moze z wyjatkiem tego linka od Quasi)
Wybralem opcje Blueinferno poniewaz dziala w openoffice a glownie dlatego ze odwoluje sie do osi czasu ktory mozna zmienic w zaleznosci od potrzeb, tylko mysle ze jako suma to wystarczylo zsumowac AM+PM, generalnie to o cos takiego mi chodzilo.

Co nie znaczy ze specjalnie nie zainstalowalem microsoftowego excela zeby zobaczyc jak dziala przyklad plitfyg (formula wklejona do openoffice zwracala blad) ;-)

Jak moj pomysl sie zrealizuje to wrzuce zeby pokazac ...a moze ktos sobie wykorzysta.
Jeszcze raz dzieki za pomoc i pozdrawiam

Remik
ID posta: 16429 Skopiuj do schowka

Tajan

Wysłany: 30-09-2007, 10:12   

Remik napisał/a:

Wybralem opcje Blueinferno poniewaz dziala w openoffice a glownie dlatego ze odwoluje sie do osi czasu ktory mozna zmienic w zaleznosci od potrzeb

Przecież w formule Politfyg'a możesz zamienić wpisane tam stałe wartości czasu na odwołania do odpowiednich komórek, np:
Kod:

=JEŻELI(C30>=B30;MAX(0;MIN(C30;B$23)-MAX(B30;A$23));
MAX(0;B$23-MAX(B30;A$23))+MAX(0;MIN(C30;B$23)-A$23))

Zauważ, że formuła Bluinferno niepoprawnie liczy liczbę godzin dziennych np. dla przypadku 19:00-7:00. Powinno być 1, od 6:00 do 7:00 a jest 0.
ID posta: 16483 Skopiuj do schowka

Remik
[Usunięty]

Wysłany: 30-09-2007, 19:55   

Cytat:
Przecież w formule Politfyg'a możesz zamienić wpisane tam stałe wartości czasu na odwołania do odpowiednich komórek, np:

Tak to prawda ale jego formula nie dziala w openoffice i excelu '03 a ja specjalnie zainstalowalem 2007 zeby to zobaczyc, zreszta w zalaczniku jest formularz z wykorzystana formula Politfyg'a jak jest tez zalacznik z formula Bluinferno. Obie wersje powinny dzialac poprawnie, chcialem zreszta prosic o przetestowanie obu plikow czy dzialaja poprawnie, moze ktos zauwazy jakis blad tak jak to zrobil Tajan i bedzie mozna to poprawic.

Dziekuje za pomoc i jesli nie bedzie innych negatywnych komentarzy pewnie inni uzytkownicy beda mogli skorzystac z formularzy jako punktu odniesienia dla swoich potrzeb.

Pozdrawiam

excel2007.rar
Pobierz Plik ściągnięto 139 raz(y) 19.22 KB

excel97_2000_xp_ods.rar
Pobierz Plik ściągnięto 167 raz(y) 8.52 KB

ID posta: 16502 Skopiuj do schowka

plitfyg 
ExcelSpec

Wysłany: 30-09-2007, 21:27   

Cytat:
Tak to prawda ale jego formula nie dziala w openoffice i excelu '03

Nie wiem o OO, ale ja te formułę w Excelu 2003 przygotowałem (angielskim), więc chyba sie mylisz. Poza tym według mnie nie ma w tej formule NIC co by mogło sprawic, że nie będzie działać. Raptem trzy proste funkcje - IF, MAX i MIN (w wersji angielskiej)

Plitfyg

Trebor 
Excel Expert

Wysłany: 30-09-2007, 21:41   

Dla OO może coś takiego
Kod:
=JEŻELI(C30>=B30;MAX(0;MIN(C30;CZAS(18;0;0))-MAX(B30;CZAS(6;0;0)));MAX(0;CZAS(18;0;0)-MAX(B30;CZAS(6;0;0)))+MAX(0;MIN(C30;CZAS(18;0;0))-CZAS(6;0;0)))

Wnikliwych testów nie przeprowadzono.
Hej

Odpowiedz do tematu