Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64082 Skopiuj do schowka Prosze o pomoc w usprawnieniu arkuszy
Autor Wiadomość
carefree81 
forumowicz

Wysłany: 09-02-2019, 12:54   Prosze o pomoc w usprawnieniu arkuszy

Nie mogę używać znaków diakrytycznych, gdyż używam komputera firmowego, który nie ma zainstalowanej polskiej klawiatury a ja nie mam uprawnień administratora.
Wybaczcie.

Załączony arkusz to "księga nieobecności".
Udało mi się do tej pory dodać kilka przydatnych rzeczy typu: rozwijalna lista, zmiana kolorów i automatyczna zmiana rozmiaru czcionki.
Dni wolne w liście rozwijalnej to:
VP - dzień wakacyjny/tydzień
PSD - dzień chorobowy
PD - dzień personalny
1/2PD - polowa dnia personalnego
Reszta nieistotna.
Mamy tylko jeden tydzień wakacyjny, który można podzielić na dni, reszta musi być seria/seriami 5 dni roboczych. Ilość tygodni jest zależna od stażu.

No górze są rubryki: Vacation days, Vacation weeks, Sick days, Personal days i Split personal days.
Chciałbym, aby po wykryciu odpowiednich dni w kalendarzu (CD16:YZ46) automatycznie data była wpisana w rubrykach wolnych dni. Np. w dniu 17 stycznia zostało użyte pół dnia personalnego, dlatego w Split Personal Days jest wpisana data Jan 17.
Czy jest na to prosta metoda? Dla ułatwienia losowo wpisałem na kalendarzu użyte dni. Tylko wymienione rodzaje wolnego od pracy w tym poście powyżej maja znaczenie. Reszta z listy rozwijalnej w arkuszu nie będzie brana pod uwagę.

Drugie pytanie to:
Jak widać są jeszcze 4 inne arkusze dla innych osób w pliku. Jak można w łatwy sposób przetransferować wszystkie zmiany jakich dokonałem w arkuszu "Jeff" do innych arkuszy? Powyżej napisałem co zmodyfikowałem do tej pory.

Foremen timebook.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 14 raz(y) 51.96 KB

ID posta: 362258 Skopiuj do schowka

ąćęłńóś
ExcelSpec

Wysłany: 09-02-2019, 14:54   

carefree81 napisał/a:
Nie mogę używać znaków diakrytycznych, gdyż używam komputera firmowego, który nie ma zainstalowanej polskiej klawiatury a ja nie mam uprawnień administratora.

Ograniczanie cudzej wolności w kwestii wyznawanego światopoglądu, religii, przekonań politycznych, posługiwania się językiem ojczystym, identyfikacją z określoną grupą społeczną, narodowościową, itp. jest karalne w tym kraju ... jeszcze ... :-> ...
ID posta: 362261 Skopiuj do schowka

Zbiniek 
Excel Expert

Zaproszone osoby: 2
Wysłany: 11-02-2019, 08:54   

Wiem, że się narażę, ale co mi tam...

Nie wiedziałem, że mamy obowiązek pisania tylko ze służbowego komputera. Coś przegapiłem?

Pisz po polsku! Jest różnica czy siedzisz w sadzie czy w sądzie. "Język polski jest ą-ę" :-)

Prawdopodobieństwo otrzymania satysfakcjonującej odpowiedzi jest proporcjonalne do właściwego sformułowania problemu (popartego załącznikiem).

Jest załącznik - jest impreza

http://rtfm.killfile.pl/
ID posta: 362332 Skopiuj do schowka

carefree81 
forumowicz

Wysłany: 12-02-2019, 19:23   

Powiem jak mój ojciec mówił:
"Nie pomagasz, nie przeszkadzaj!"

Swoją drogą właśnie odkryłem, że mogę zmienić klawiaturę na polską :)
Obiecuję poprawę.

Ostrzeżenie: Post nie na temat.
umiejead

.

ID posta: 362470 Skopiuj do schowka

carefree81 
forumowicz

Wysłany: 16-02-2019, 09:25   

Jeszcze jedno pytanie.
Na dole w arkuszu są zakładki z imionami ludzi, ktrórym prowadzony będzie kalendarz.
Czy da się w jakiś sposób zrobić listę tych imion, aby łatwo nawigować pomiędzy arkuszami?
Powiedzmy, że mam w grupie 30 osób, którym prowadzę frekwencję. Przemieszczanie się pomiędzy arkuszami w poszukiwaniu osób bedzie pracochłonne.
ID posta: 362696 Skopiuj do schowka

umiejead 
Excel Expert

Wysłany: 16-02-2019, 21:55   

Proszsz...:

Kopia Foremen timebook.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 3 raz(y) 66.4 KB

ID posta: 362729 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu