Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 68399 Skopiuj do schowka Policzenie czasów dla jednego wniosku z danym statusem
Autor Wiadomość
Ewa1528
świeżak

Wersja: Win Office 2010
Wysłany: 23-06-2020, 15:03   Policzenie czasów dla jednego wniosku z danym statusem

Cześć
Mam problem mam duży plik , w którym jest numer tekstowy wniosku, status, oraz czas realizacji wniosku na danym statusie (jeden wniosek może zatem mieć więcej niż jeden rekord). Jak policzyć czas między statusami dla każdego wniosku oraz w podsumowaniu mieć czas przepływu dla każdego statusu sumarycznie. Chce zrobić taką analizę czasu rozpatrywania wniosku, ilość wniosków o danym statusie itp.
Z góry dziękuję
Ewa1528
ID posta: 389001 Skopiuj do schowka

Artik 

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 23-06-2020, 23:56   

Uwielbiamy załączniki. Obrazki są fajne, ale mimo wszystko wolimy skoroszyty.

Artik

Ewa1528
świeżak

Wysłany: 24-06-2020, 17:21   

Dziękuje już sobie z tym poradziłam
Pozdrawiam
Ewa
ID posta: 389046 Skopiuj do schowka

bezet-1147 
Fan Excela

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 24-06-2020, 18:29   

.
Pani Ewo.
Idea tego Forum jest taka, że bardziej doświadczeni użytkownicy Forum pomagają użytkownikom mniej doświadczonym lub użytkownikom początkującym.
Ci którzy oferują pomoc poświęcają bezinteresownie - podkreślam: bezinteresownie - swój własny czas, aby pomóc innym.

Pani wczoraj zgłosiła problem, zadała konkretne pytanie, a dzisiaj pisze Pani:
"Dziękuje już sobie z tym poradziłam
Pozdrawiam
"
Jak dla mnie - a mam już swoje 72 lata i niejedno już widziałem - jest to postawa egoistyczna. Wypadałoby przedstawić, jak Pani sobie poradziła z problemem, tak aby inni użytkownicy mogli w przyszłości z tego skorzystać.

W tej konkretnej sytuacji Pani słowa: "Dziękuje" oraz "Pozdrawiam" są - tak uważam - tylko pustymi sloganami.

---------------------------------
70
.

ID posta: 389047 Skopiuj do schowka

Ewa1528
świeżak

Wysłany: 24-06-2020, 19:06   

Dzień dobry

Przepraszam bardzo, nie wiedziałam, że tak to działa, nie chciałam nikogo urazić.

Przedstawiam metodę chyba bardzo prostą jak to zrobiłam:

zadanie to pod jednym wnioskiem pojawiającym się w kilku rekordach (plik miał 10 tys rekordów) do danego wniosku i danego stusu wniosku pojawiał się czas jego realizacji . Chciałam wyliczyć ile dany wniosek był realizowany.
najpierw posortowałam plik według numeru wniosku (tekstowy numer) i czasu realizacji. Potem zrobiłam tabelę przestawną . Do wierszy dałam nr wniosku a do wartośći czas realizacji tego wniosku z ustawieniem pola wartości na maksimum z formatem niestandardowy rrrr.mm.dd gg:mm:ss - bo czas był dokładny, następnie do wartości znów dodałam czas realizacji z ustawieniem pola wartości na minimum z takim samym formatem. Mając te dane mogłam już odjąć od maksimum , minimum i w wyniku który zapisujemy w formacie czas (37:30:55) wychodzi nam ilość godzin realizacji dla danego wniosku.
Mam nadzieję, że jest to czytelne.
Serdecznie pozdrawiam
Ewa
ID posta: 389048 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu