Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bodek
24-02-2019, 20:32
Plik ze statystyką - dopracowanie
Autor Wiadomość
dm 
Excel Expert

Wysłany: 24-02-2019, 15:26   

Matiz sorry ale zupełnie Ty nie panujesz nad tym plikiem, w niby "ostatniej wersji" brakuje wielu poprawek, które były wprowadzane na jakimś etapie(np. kiedy wyjazd obejmuje 2 dni). W nazewnictwie i makrach miałeś totalny bałagan (jak Ty się w tym "poruszasz"). Makra działające na tym samym arkuszu dałem do jednego modułu, nazwa modułu odpowiada arkuszowi. Poprawiałem tylko "swoje" makra.
Dobra rada: jeżeli masz miejsce na dysku "wrzuć" wszystkie dotychczasowe wersje do jednego folderu (takie archiwum) i zaglądaj tam w ostateczności.
Cytat:
....wychodzą poza tabelkę to się nie sortują jak powinny.
Trzeba w makrach sortujących powiększyć zakresy( dałem na 1500 wierszy)
Przerobiłem makra, powinno być szybciej. Przetestuj na dużej ilości danych.

Ps. Rekord już pobiłeś, czas zakończyć ten "najdłuższy wątek nowoczesnej Europy", gdyby coś jeszcze było nie tak, to załóż nowy. (i tak nikt nie będzie brnął przez 130 postów)

przykladowe 23.02 19.xlsb
Pobierz Plik ściągnięto 11 raz(y) 662.5 KB

ID posta: 363183 Skopiuj do schowka

matiz17 
Stały bywalec Excelforum

Wysłany: 24-02-2019, 16:30   

@dm Dziękuję za poświęcony czas i pomoc.
Tak, wersji tego pliku było już bardzo wiele i pomysł z "wrzuceniem" wszystkich dotychczasowych wersji tu z forum do jednego folderu to dobry pomysł. Ogromna ilość dokładanych i przerabianych elementów zrobiła swoje.
Będę sprawdzał elementy które mi nie pasują i na bieżąco dopracowywał.

W razie pytań założę nowy temat, a pytania te na pewno prędzej czy później się pojawią.
Plik na obecną chwilę biorę w ciemno. Teraz tak się zastanawiam, jak to najlepiej przetestować. Wrzucę lata: 2015-2017 do jednego pliku: czyli to, z czego obecnie zbieram dane.
Ostatecznie myślę też nad tym by mieć wszystkie lata (2015-do dziś) w jednym pliku, ale nie jestem pewny czy czas działania będzie zadowalający. Zobaczymy.

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym, długim temacie (niedługo wymyślicie mi jakiś podpis po nickiem :D) - w szczególności @Tadek oraz @dm.
ID posta: 363186 Skopiuj do schowka

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi