Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: bodek
26-02-2019, 11:18
Plik statystyki rowerowej: udoskonalenie funkcjonalności
Autor Wiadomość
matiz17 
Stały bywalec Excelforum

Wysłany: 26-02-2019, 01:30   Plik statystyki rowerowej: udoskonalenie funkcjonalności

To znowu ja. Konkrety:
Z góry mówię, że w tym temacie chciałbym jedynie udoskonalić funkcjonalność pliku w oparciu o przypisanie konkretnych lat (przycisków) do konkretnych działań.

Założenie jest takie, że w pliku "Statystyka rowerowa" mają być zapisy z wszystkich lat, czyli na razie od 2015 do 2019. Zobaczymy jak będzie działać to przy takiej ilości rekordów jaką posiadam, ale trzeba spróbować.

Co trzeba zrobić?
W arkuszu "Baza" w komórce C1 stworzyłem listę rozwijaną dla danych z lat, które posiadam. Dodałem również opcję "wszystkie"
Takie listy stworzyłem również w:
- arkuszu "Gminy szcz." w komórce D1,
- arkuszu "Miasta szcz." w komórce D1,
- arkuszu "Woj. i państwa - dyst." w komórce X1 (nie było za bardzo gdzie),
- arkuszu "Rowery", "100km+", "Pozamiejskie", "Dojazd" były już w komórce C1 (do testów działanie ich),
- arkuszu "R. dzienny", "R. miesięczny", "Miesiące", "R. roczny" mieliśmy już w komórce B1 (chyba działają, również do testów).
W arkuszu "Baza" są również kolorowe przyciski "Gminy", "Miasta" "Województwa", "Wielodniówki" i "Państwa": te przyciski chcę również by działały tylko dla wybranego roku z komórki C1 z arkusza "Baza".
Przyciski wybierania miesięcy w arkuszu "Baza" być może będą działały poprawnie dla wybranego roku z komórki C1 (to do późniejszych testów).

Jak widać jest trochę tego dużo, ale to działania schematyczne. Głównie chodzi o to, by rok był przypisany do danego działania.
Przykładowe zastosowania:
Mając w tym pliku dane od 2015 do dnia dzisiejszego chciałbym zobaczyć ilość wszystkich zdobytych przeze mnie gmin, ale także na przykład ile gmin zdobyłem jedynie w roku 2016, bądź ile kilometrów przejechałem po województwie łódzkim w całej historii, jak i na przykład jedynie w roku 2017.
Czy Ktoś byłby chętny pomóc mi w udoskonaleniu tego :?:
Bardzo zależy mi na tym pliku, chętnie również odpowiem na wiadomości PW.
Odpowiem również chętnie na każde pytanie dotyczące opisanego przeze mnie działania.

Załączam ostatnią wersję pliku z tematu "Plik ze statystyką - dopracowanie". W nim brakuje kilku formuł, parę drobnych rzeczy jest do dopracowania - to zrobię we własnym zakresie. Chciałbym tym samym podziękować Wszystkim, którzy mi pomogli. Wiem, że to wszystko ciągnie się w nieskończoność, ale ze swojej strony postarałem się przedstawić konkrety i tego w tym temacie chcę się trzymać.

STATYSTYKA ROWEROWA 26.02.2019.xlsb
Pobierz Plik ściągnięto 13 raz(y) 588.51 KB

ID posta: 363250 Skopiuj do schowka

bodek 

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 26-02-2019, 11:18   

Szanowny kolego matiz17,
1. Nie po to zamykałem poprzedniego tasiemca, żebyś go znowu otwierał
2. Napisałem Ci już kiedyś, że nie makra tylko porządnie zorganizowane tabele z danymi, połaczone poprzez PQ lub Wyszukaj.pionowo(), filtrujesz i raportujesz tabelami przestawnymi
3. Nie uczysz się VBA, tylko oczekujesz kolejnych gotowców. Wrzucasz bez umiaru swoje kolejne potrzeby bez przygotowania własnych rozwiązań z prośbą o ich usprawnienie. Nie korzystasz z wyszukiwarki, z zasobów forum. To droga do nikąd, tak to forum nie powinno działać.
4. Projekt jest nieprzemyślany, panuje w nim ciągły chaos, co chwilę zmieniasz uwarunkowania i potrzeby
5. Jeżeli coś
matiz17 napisał/a:
do testów działanie ich
to po prostu to sam zrób
6. Mnogość Twoich zbędnych wpisów plus nadmiarowość opisów powoduje zapchanie wyszukiwarki śmieciowymi pod względem wartości wynikami.

Reasumując, zamykam i proszę przemyśleć projekt, ewentualne potrzeby i to, czy i czego chciałbyś się od innych nauczyć?

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi