Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Zbiniek
28-02-2019, 10:17
Ewidencja sprzętu - modyfikacja.
Autor Wiadomość
danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 28-02-2019, 10:14   Ewidencja sprzętu - modyfikacja.

Mam pytanie do wszystkich, którzy przyczynili się do powstania "Ewidencji sprzętu" i nie tylko do nich. Pomóżcie proszę zmodyfikować kod dla moich potrzeb. Na początek, patrz załącznik.

Ewidencja Sprzętu.rar
Pobierz Plik ściągnięto 87 raz(y) 398.81 KB

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 28-02-2019, 13:57   

Pradziłem sobie z ukrywaniem i odkrywaniem arkuszy. Mam natomiast problem z modyfikacją kodu. Nie mogę sobie poradzić, z wypełnianiem arkusza "Książka Kwaterunek". Po dodaniu dodatkowych kolumn nie wypełnia tabeli. Proszę o pomoc. W komentarzach w załączniku wyjaśnienie.

Ewidencja Sprzętu_v1.rar
Pobierz Plik ściągnięto 84 raz(y) 454.31 KB

Tadek
Excel Expert

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 01-03-2019, 12:31   

Poprawiłem pobieranie do arkusza "Sprzęt kwaterunkowy".

Ewidencja Sprzętu_v1.rar
Pobierz Plik ściągnięto 115 raz(y) 421.06 KB

ID posta: 363501 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 01-03-2019, 15:16   

Dzięki Tadek.

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 02-04-2020, 20:20   Modyfikacja kodu

Witam Szanownych forumowiczów i mam nadzieję, że u Was wszystko dobrze. Chciałbym Was prosić o pomoc dotyczącą zamieszczonego skoroszytu. Od dłuższego czasu nie mogę sobie poradzić z modyfikacją kodu, który odpowiada za pobieranie odpowiednich wartości z jednego arkusza i wpisaniu do innego w konkretne komórki. Do tej pory wszystko działało, jednak po dodaniu kolumny D dane zapisywane są o jedną kolumnę po lewej stronie. Proszę o podpowiedź w którym miejscu należy zmodyfikować kod, aby w przyszłości po dodaniu kolumn lub wierszy mógłbym sam dokonać modyfikacji. Pozdrawiam wszystkich w tym trudnym czasie i życzę zdrowia.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 55 raz(y) 533.74 KB

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 03-04-2020, 10:05   

To:
Kod:
  .Cells(6 + k, 4 + nr) = arrNRSK(j, 3)

zamień ma to:
Kod:
  .Cells(6 + k, 5 + nr) = arrNRSK(j, 3)
ID posta: 384831 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 03-04-2020, 15:16   Modyfikacja kodu - pobieranie

Dziękuję Tadek jest ok :-) . Testuję i mam pytanie, ponieważ po uzupełnieniu listy Sprzęt kwaterunkowy w arkuszach nr 1, 15, 45 pobiera wykaz sprzętu do arkusza sprzęt kwaterunkowy i to tak ma być. Jednak jak sprawić, aby dane do arkusza książka kwaterunek były pobierane z arkusza sprzęt kwaterunkowy? I czy jest możliwość aby po pobraniu danych automatycznie do wykazu sprzętu były przypisywane indeksy i ilości z arkusza Wykaz sprzętu lista?

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum1 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 44 raz(y) 538.24 KB

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 03-04-2020, 17:33   

Załącznik.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum1 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 46 raz(y) 405.68 KB

ID posta: 384881 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 03-04-2020, 20:10   Poprawki kodu - finisz

Dziękuję Tadek jeszcze raz za poświęcony czas. :clap Pobieranie danych do kolumny D i E w arkuszu Książka Kwaterunek działa jak należy. Jednak w celu testowania, po usunięciu kilku pozycji z listy w arkuszu nr 1 w kolumnie C arkusza książka kwaterunek ogólna ilość sprzętu też się zmniejszyła i zgadza się z ilością z arkuszy nr 1, nr 15 i nr 45 :-) jednak zauważ, że nazwy nie zgadzają się z nazwami z arkusza Sprzęt Kwaterunkowy (np. na pozycji 7 jest Gablota wisząca, której nie ma na liście w żadnym z trzech wymienionych arkuszy).
Poza tym w kolumnie T nie są pobierane dane z arkusza nr 15. Gdzie leży problem?

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum2 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 41 raz(y) 507.52 KB

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 04-04-2020, 09:19   

Cytat:
Jednak jak sprawić, aby dane do arkusza książka kwaterunek były pobierane z arkusza sprzęt kwaterunkowy?
Poza tym w kolumnie T nie są pobierane dane z arkusza nr 15. Gdzie leży problem?

Problem leży w tym, że teraz chcesz w ogóle coś innego, dodałeś kolumny (w jednym arkuszu - a co z pozostałymi arkuszami?)

Doprowadź arkusze do ostatecznego wyglądu i opisz dokładnie co do czego i skąd ma być pobierane.
ID posta: 384925 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 04-04-2020, 10:29   Modyfikacja kodu

Ok Tadek opiszę wszystko jeszcze raz. Ogólny stan ma być taki jak w załączniku tzn. Arkusz "Wykaz sprzętu lista" będzie służył do ewidencji całego sprzętu na stanie razem z nr indeksowym i ilością. Z tego arkusza będą pobierane nr indeksów i ilości do arkusza "Książka kwaterunek" do kolumn D oraz E. Następnie w poszczególnych arkuszach od nr 1, nr 2 itd. stan sprzętu może się zmieniać. Dalej wszystkie dane z listy sprzęt kwaterunkowy w arkuszach od "nr 1 do nr 46" będą pobierane do arkusza "Sprzęt kwaterunkowy". I dopiero z tego arkusza będą dalej wypełniane dane w arkuszu "Książka Kwaterunek" do kolumny C. I oczywiście ilości do poszczególnych kolumn od F do AY.
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to opisałem.

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 04-04-2020, 11:29   

Patrz załącznik.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum2 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 48 raz(y) 437.24 KB

ID posta: 384932 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 04-04-2020, 15:42   Ciąg dalszy modyfikacja kodu

Tadek dzięki jeszcze raz za czas. :-) Po testach, w załączniku w komentarzach są uwagi.
Reasumując chodzi o to.
Dostaję jakiś sprzęt na stan. Cały ten sprzęt wraz z ilością i indeksami wpisuję w arkusz "Wykaz sprzętu Lista". Następnie rozdzielam sprzęt do poszczególnych pomieszczeń Arkusze "nr 1, nr 2", itd. Dalej w arkuszu "Sprzęt kwaterunkowy" pobieram dane ze wszystkich pomieszczeń. Na koniec wszystko ląduje w arkuszu "Książka kwaterunek", gdzie mogę odczytać aktualny stan sprzętu w poszczególnych pokojach (pomieszczeniach).
Mam nadzieję, że w miarę jasno to opisałem.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum3 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 53 raz(y) 532.85 KB

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 04-04-2020, 17:57   

Ups. nie ten plik podłączyłem.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum3 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 52 raz(y) 438.83 KB

ID posta: 384958 Skopiuj do schowka

danjelw 
Exceloholic

Wysłany: 04-04-2020, 18:15   Modyfikacja kodu

Wszystko wydaje się działać dobrze. Jednak może nie sprecyzowałem jeszcze kilku rzeczy. Otóż może się zdarzyć, że dodam jakiś sprzęt do niektórych pokoi lub z innych pokoi zabiorę. Chodzi głównie o to, że sprzęt może rotować w ramach wykazu z arkusza Sprzęt kwaterunkowy lista. Zwróć uwagę co się stało w arkuszu Książka kwaterunek gdy dodałem parę pozycji do listy w arkuszu nr 1. Poza tym jeżeli jest taka możliwość żeby niezależnie od sortowania listy w kol. od B do I arkusza Sprzęt kwaterunkowy były pobierane dane do zakładki Książka kwaterunek.

Ewidencja Sprzętu.xlsm-02.04 forum4 - roboczy.rar
Pobierz Plik ściągnięto 53 raz(y) 535.44 KB

Odpowiedz do tematu