Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64279 Skopiuj do schowka Baza danych z danymi z tabeli arkusza
Autor Wiadomość
eryks 
świeżak

Wersja: Win Office 365
  Wysłany: 27-02-2019, 22:52   Baza danych z danymi z tabeli arkusza

Witam.
Potrzebuję pomocy w budowie pewnego rodzaju raportu. Arkusz ma ułatwić pracę kilku osób w firmie, przy okazji również i mi :)

Każdy z pracowników wypełnia tabelę i zapisuje je na dysku online. Chodzi o to by poszczególne pola, a dokładniej dane w nich zawarte były zapisywane w bazie danych, która powinna być utworzona w osobnym arkuszu.

W bazie danych mają znajdować się ogólnie dane podsumowujące wcześniej wypełniane arkusze, które będą zawsze w tych samych polach.

Import docelowych danych może być wykonywany ręcznie poprzez zaimportowanie wcześniej wymienionego pliku.

Jakieś pomysły, wskazówki? Jak by był ktoś chętny pomoc, na priv mogę podesłać screenshoty, które na pewno ułatwią zrozumienie owego zadania.
Dziękuję

edycja Zbiniek:
Zainwestuj w klawiaturę - mam nadzieję, że to tylko ALT Ci się zacina.
Tekst bez polskich "ogonków" jest mniej czytelny i często bezużyteczny dla osób korzystających z http://www.excelforum.pl/search.htm (Korzystasz?)
POPRAWIŁEM ZA CIEBIE.
ID posta: 363378 Skopiuj do schowka

bodek 

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 28-02-2019, 08:28   

eryks napisał/a:
Jakies pomysły, wskazówki?
Ja bym to wstępnie (nie mamy niczego konkretnego, tylko ogólne potrzeby) widział tak:
eryks napisał/a:
Każdy z pracowników wypełnia tabelę i zapisuje je na dysku online
OK, tylko czy każdy ma swoją tabelę w innym arkuszu (a może pliku)?, Czy też jest to tabela wspólna, a może tabele wspólne są co jakiś czas robione jako nowe z aktualnymi danymi? Jak to rozstrzygniesz, to ->
Za pomocą Power Query - opcja "z folderu" - pobierzesz sobie co chcesz, z czego chcesz, z plików znajdujących się w jednym folderze (poszukaj w necie, zobacz jak działa, to nie jest bardzo skomplikowane)
eryks napisał/a:
na priv moge podesłać screenshoty
Nie sądzę aby ktokolwiek był zainteresowany oglądaniem czegoś na priv, no chyba, że za $. (jakby coś, to ja nie jestem). Pokaż co masz konkretnie i wtedy można doprecyzować ew. pomoc.

Odpowiedz do tematu