Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 70535 Skopiuj do schowka Tworzenie listy pozycji w ListBox w UserForm
Autor Wiadomość
Leon M 
Exceloholic

Wersja: Win Office 2010
Wysłany: 31-03-2021, 14:33   

Apollo, bardzo dziękuję za udzielenie szczegółowych wskazówek, są bardzo pomocne w opanowywaniu UserForm.

Mówiąc o automatycznym zamykaniu ListBox, miałem na myśli zamknięcie okna UserForm z listą pozycji nie przez naciśnięcie krzyżyka, lecz samoczynnie po zakończeniu procedury tworzenia rachunków i naciśnięciu OK na MsgBox.

Apollo, mam jeszcze jedną kwestię w przedmiocie Twojej aplikacji, o której rozwiązanie chciałbym się zwrócić do Ciebie o pomoc.
A mianowicie, obecnie drukowanie rachunków to otwarcie folderu "Rachunki bieżące" i zaznaczenie poszczególnych plików. A chciałbym uzyskać możliwość wydruku utworzonych rachunków już z poziomu aplikacji.
Na przykład, czy wchodziłoby w rachubę takie rozwiązanie, że w oknie UserForm z ListBox znajdują się dwa przyciski, jeden, taki, który już jest, "Utwórz rachunek", a drugi "Utwórz i drukuj rachunek", po naciśnięciu którego automatycznie byłyby drukowane utworzone rachunki.
Lub jakieś inne rozwiązanie spełniające założenie drukowania.

Uprzejmie proszę o pomoc, za którą z góry bardzo dziękuję.
ID posta: 403022 Skopiuj do schowka

apollo
ExcelSpec

Wysłany: 31-03-2021, 15:59   

Czyli "Utwórz i drukuj rachunek" i tworzy rachunki oraz zapisuje, i drukuje je?
ID posta: 403030 Skopiuj do schowka

Leon M 
Exceloholic

Wysłany: 31-03-2021, 16:37   

Właśnie tak, tworzy, zapisuje, i drukuje.
ID posta: 403031 Skopiuj do schowka

Leon M 
Exceloholic

Wysłany: 31-03-2021, 17:30   

Apollo napisał:

Cytat:

Jeśli chcesz użyć Label to połóż gdzieś na Form Label1, i Label2 po jego prawej stronie. Ustaw Caption dla Label1 na "Liczba wybranych pozycji:", Caption dla Label2 na pusty. W Sub CommandButton1_Click po linii If count Then dodaj

Kod:

Label2.Caption = count

Utworzyłem w UserForm2 Label1 i Label2 jak w podpowiedzi, dodałem kod, ale coś robię nieprawidłowo, bowiem pojawia się komunikat o błędzie "Variable not defined" ze wskazaniem na Label2. :-(

Bardzo proszę o pomoc.
ID posta: 403035 Skopiuj do schowka

apollo
ExcelSpec

Wysłany: 31-03-2021, 21:55   

1. Załączam plik.

2. Dokonałem zmiany w sub UtwórzRachunek (w module Module1):
- dodałem parametr drukuj. Jeśli drukuj = FALSE to kod tylko utworzy i zapisze rachunek. Jeśli drukuj = TRUE to kod utworzy, zapisze i drukuje rachunek.
- po linii wordDoc.SaveAs ... dodałem linię If drukuj Then wordDoc.PrintOut False

3. W module UserForm1 dodałem sub ZapiszDrukujRachunek z parametrem drukuj.
Kod CommandButton1 teraz wywołuje ZapiszDrukujRachunek z drukuj = False (tylko utworzy i zapisze rachunek). Kod CommandButton2 wywołuje ZapiszDrukujRachunek z drukuj = True (tworzy, zapisze i drukuje rachunek).

Lista Obecności.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 9 raz(y) 45.2 KB

ID posta: 403041 Skopiuj do schowka

Leon M 
Exceloholic

Wysłany: 01-04-2021, 12:41   

Apollo, bardzo bardzo dziękuję za rozbudowanie aplikacji o wariant drukowania i wskazanie zmian dokonanych w kodzie. Ta aplikacja to super narzędzie, które będzie dla mnie bardzo pomocne i użyteczne. Dzięki wielkie. :-)
ID posta: 403070 Skopiuj do schowka

Leon M 
Exceloholic

Wysłany: 08-04-2021, 14:24   

Chciałbym jeszcze powrócić do koncepcji, którą trochę wyżej przedstawił Tadek.

Czy jest możliwe rozbudowanie tego rozwiązania o opcję zapisania utworzonego rachunku do pliku i jego wydrukowanie. Czynność wywoływana z poziomu arkusza przez naciśnięcie odpowiedniej kontrolki.

Za odpowiedzi z góry uprzejmie dziękuję.
ID posta: 403297 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu