Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64330 Skopiuj do schowka Tworzenie kilku (częściowe) droplist z jednej listy
Autor Wiadomość
Jacek_GTI
świeżak

Wersja: Win Office 2010
Wysłany: 05-03-2019, 08:04   Tworzenie kilku (częściowe) droplist z jednej listy

Cześć
Na wstępie chciałbym Was powitać, jako że jestem nowym użytkownikiem forum oraz przeprosić za brak polskich znaków.
Borykam się z problemem droplist.
W jaki sposób mogę stworzyć kilka droplist, gdzie każda jedna używa zakładki "Produkty", ale każda z droplist będzie posiadała inne produkty?
Czyli Lista pierwsza będzie posiadała np Produkt 1 i 2, Lista druga produkt 3 i 5, lista trzecia 1, 3 i 7, itd.
Czy jest jakiś sposób, żeby to zrobić w jakiś sposób?
Załączam plik, ale niestety dość banalny, jako że po prostu nie wiem jak pójść do przodu.
Dzięki śliczne za pomoc i oczywiście w razie pytań, niejasności, proszę śmiało pytać.
Pozdrawiam

Listy.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 8 raz(y) 9.77 KB

ID posta: 363646 Skopiuj do schowka

Tadek
Excel Expert

Wysłany: 05-03-2019, 08:20   

Witaj.
Najprościej to tak, jak w załączniku.

Listy (2).xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 9 raz(y) 9.71 KB

ID posta: 363647 Skopiuj do schowka

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 05-03-2019, 08:34   

Cześć.
Taki miałem plan z samego początku, ale w momencie gdy będę chciał dodać/usunąć dany produkt, który jest powtarzany w kilku listach, czeka mnie edycja ich wszystkich a tego chcę uniknąć jako, że z pliku nie ja jeden będę korzystał.
ID posta: 363648 Skopiuj do schowka

Asia_@. 
Excel Expert

Pomogła: 2352 razy
Wysłany: 05-03-2019, 08:51   

utwórz dynamiczne listy rozwijane

Listy.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 11 raz(y) 10.08 KB

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 05-03-2019, 09:03   

Takiego czegoś nie robiłem.
Sprawdzę i dam znać.
ID posta: 363651 Skopiuj do schowka

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 05-03-2019, 13:38   

Asia_@. napisał/a:
utwórz dynamiczne listy rozwijane

Chyba to tez nie pomoże, albo nie do końca znam możliwości dynamicznych list. Chociaż takowa jest użyta. Jednak chyba nie do końca o to chodzi.
Tzn "pod siebie" mógłbym to zrobić, ale jeśli ktoś inny będzie musiał dodać/usunąć/zmienić produkt, to nie ma szans, żeby to zrobił poprawnie, bo może być też tak, że lista może nie iść po kolei od 1 do 10, tylko np 1 3 2 5 7 6 itd przy czym musi wiedzieć jak i gdzie dopisać.
Najlepiej by było tą listę zgrupować względem jakiejś właściwości lub parametru jeśli jest taka możliwość? Np
Produkt 1,2,3 - grubość 4-5mm
Produkt 4, 6 - grubość 7-8mm
itd
Droplist -> Wyszukaj w liście produktów w przedziale grubości i jeśli TRUE to dodaj do droplisty
Da się tak to rozwiązać?
Zgrupowałem produkty, ale nie wiem jak stworzyć droplist w zależności od grup o ile ma to sens?
Byłoby to myślę o tyle wygodne, że ktoś jakby dodał wiersz z czymś nowym, wpisałby tylko liczbę z danej grupy i na tym by się kończyło.
No albo całkiem pomieszałem i idę w złą stronę...

Listy.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 4 raz(y) 10.72 KB

ID posta: 363674 Skopiuj do schowka

Asia_@. 
Excel Expert

Pomogła: 2352 razy
Wysłany: 05-03-2019, 14:27   

propozycja w załączniku

Listy (1).xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 17 raz(y) 15.03 KB

ID posta: 363680 Skopiuj do schowka

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 05-03-2019, 15:14   

Kurcze, Asiu, pierwsze co, jak zobaczyłem co wstawiłaś w komórkach to wywaliłem gały i się roześmiałem z myślą "co tam w ogóle jest?" :-P

Natomiast, myślę, że właśnie o to chodziło.
Potrzebuję trochę czasu, żeby to przerzucić do oryginalnego pliku, ale 99,9% że trafiłaś w 10tke :) Dziękuję :clap
Teraz muszę tylko dojść do tego, co jest co :haha

edycja Zbiniek:
Nie cytuj całej wypowiedzi znajdującej się bezpośrednio powyżej – w takim przypadku wiadomo, że się do niej odnosisz. Cytowanie stosuj tylko wtedy, gdy nawiązujesz do wypowiedzi o kilka postów wcześniej lub gdy komentujesz tylko jakiś fragment ostatniej wypowiedzi. W obu przypadkach zacytuj tylko fragment, do którego się odnosisz.

ID posta: 363690 Skopiuj do schowka

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 07-03-2019, 16:55   

Cześć
wszystko działa jak należy także dziękuję jeszcze raz.
Post nowy dodany ale zrobione :)

ID posta: 363802 Skopiuj do schowka

Jacek_GTI
świeżak

Wysłany: 14-03-2019, 15:49   

Cześć
muszę wznowić temat.
mam w sumie 4droplisty gdzie najdłuższa ma blisko 400pozycji. W momencie gdy klikam na dropliste scroll nie działa a okienko jest bardzo małe.
Czy jest możliwość albo włączenia scrolla lub powiększenie okienka samej rozwijanej listy?
Docelowo chce zrobić okienko z wyszukiwaniem po znakach, ale czekam aż mi dołożą jako że nie mam uprawnień do tego. W tej chwili liczy mi wartość czasu obloczajac ilość produkcji względem możliwości maszyn. Czy jeśli właśnie zmienię listę rozwijana na wyszukiwanie po znakach, opcja zaliczania pozostanie czy będę musiał zacząć od nowa w inny sposób?
Dzięki
ID posta: 364232 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu