Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64434 Skopiuj do schowka Sumowanie ilości danych
Autor Wiadomość
kamdu 
świeżak

Wysłany: 14-03-2019, 19:24   Sumowanie ilości danych

Witam,
Na wstępie z góry przepraszam za niezbyt dobre wytłumaczenie o co mi chodzi, ale sam tak jakby nie do końca wiem w jaki sposób i czy w ogóle można to jakoś sensownie zrobić :roll:
Tak więc mam plik excela gdzie w pierwszej kolumnie mam jakiś numer produktu w drugiej jego nazwę. Każdego dnia wydaję jakiś produkt, w miesiącu dany produkt może się powtórzyć kilkukrotnie. Do tej pory mam gotową listę i zaznaczam sobie co wydaję bez zapisywania. Chodzi o to aby powstawały statystki ile razy wydałem dany produkt w miesiącu. Proszę o pomoc i jeszcze przepraszam za ten opis...W załączniku przykład jak to mniej więcej wygląda.

Przykład.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 27.97 KB

ID posta: 364240 Skopiuj do schowka

umiejead 
Excel Expert

Wysłany: 14-03-2019, 19:58   

Coś takiego: zał. (daty to opcja na przyszłość)?
.

wydania.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 5 raz(y) 21.21 KB

ID posta: 364243 Skopiuj do schowka

BrunO 
ExcelSpec

Wysłany: 14-03-2019, 20:08   Re: Sumowanie ilości danych

kamdu napisał/a:
W załączniku przykład jak to mniej więcej wygląda.

Problem w tym, że nie wygląda... W załączniku są dwie kolumny z danymi (przy czym B to A wzbogacone o prefiks) i tyle.

Zakładam, że chciałbyś stworzyć jakiś rejestr, typu masz do wydania produkt A10, więc:
1. wybierasz go z listy/wpisujesz z palca nazwę
2. podajesz ilość wydanego towaru
3. wciskasz magiczny guzik, który:
- robi wydruk dotyczący wydania?
- w drugim arkuszu o nazwie np. rejestr zapisuje w nowym wierszu nazwę towaru, ilość wydaną i np. aktualną datę jako datę wydania

Po miesiącu z tego rejestru chcesz otrzymać zestawienie, ile wydałeś artykułu A1, a ile A128. To można zrobić np. tabela przestawną.

Dobrze oczekuję dwoje oczekiwania? Jeśli tak, to zaprojektuj, jak ma wyglądać rejestr, jak formularz wydania. To nie wymaga wiedzy o formułach, makrach itd., a nikt nie zgadnie co chcesz mieć...
ID posta: 364245 Skopiuj do schowka

kamdu 
świeżak

Wysłany: 14-03-2019, 20:19   

@BrunO Faktycznie źle to ująłem, ponieważ jeśli chodzi o nazwę to kwestia wygląda tak, że mam numer i na stale przypisaną nazwę do owego numeru (więc jeśli dobrze myślę może to być na dobrą sprawę jedna kolumna) i niefortunnie w przykładzie tak to wygląda więc np.
1 Samochód
2 Rower
itd

U mnie wyglądałoby to być może tak:
1. wybieram numer z listy gdzieś robi się osobna lista, którą (idealnie jeszcze zauważyłeś) mógłbym wydrukować
2. z tych list robi mi się podsumowanie ile do tej pory wydałem

Mam nadzieję, że jakoś rozjaśniłem temat :/ ?
ID posta: 364246 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu