Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 64092 Skopiuj do schowka Ribbon i button aktywny zależny od użytkownika
Autor Wiadomość
cool_aikon
Fan Excela

Wysłany: 10-02-2019, 20:39   Ribbon i button aktywny zależny od użytkownika

Mam taki problem. Chcę aby makro rozpoznawało na jakim komputerze jest uruchomiony plik excela. Zależy mi na tym aby użytkownik o nazwie sieciowej komputera "Komp1" mał dostęp do "Przycisk 01". Kolejny komputer "Komp2" na dostęp do "Przycisk 02" a komputer "Komp3" ma dostęp do "Przycisk 01" i "Przycisk 02". Jeżeli uruchomimy plik na komputerze z poza listy to oba przyciski są nie aktywne. W załączeniu plik.

RIBBON Button user.xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 17 raz(y) 12.74 KB

ID posta: 362326 Skopiuj do schowka

Artik 

Wersja: Win Office 365
Wysłany: 11-02-2019, 23:42   

cool_aikon napisał/a:
a komputer "Komp3" ma dostęp do "Przycisk 01" i "Przycisk 02".
W mojej wersji będzie nieco inaczej. :-)
Komp1 ma dostęp do Btn01, Komp2 i Komp3 dostęp do Btn02, KompSzefa do wszystkich. Natomiast nie wymienieni w ogóle nie mają karty MOJE MAKRA, bo po co im. Nie będą też mogli uruchomić makr z okna Makro (Alt+F8). To ostatnie realizuje się przez wstawienie na początku modułu magicznego zaklęcia
Kod:
Option Private Module

cool_aikon napisał/a:
Kod:
Sub GetEnabledMacro...
Tak gdzieś dzwoni, tylko nie wiadomo w której dzielnicy. :-)
Ale dobrze, że używasz RibbonX Visual Designera, to mam mniej do gadania. Wystarczy, że zajrzysz co i jak zostało ustawione. Zajrzyj też do zakładki CallBacks. Zauważ, że obu przyciskom przypisano te same wywołania zwrotne. Można oczywiście utworzyć osobne wywołania dla każdego z przycisków, ale jeżeli kontrolek będzie więcej, staje się to nieekonomicznym rozwiązaniem. W każdym z wywołań zwrotnych jesteśmy w stanie zidentyfikować kontrolkę dzięki control.ID.

Można by całość napisać prościej niż to zrobiłem, ale złożoność docenisz wraz ze wzrostem ilości kontrolek i kombinacji ich dostępności. :-)

Artik

RIBBON Button user (1).xlsm
Pobierz Plik ściągnięto 14 raz(y) 15.27 KB

cool_aikon
Fan Excela

Wysłany: 12-02-2019, 20:45   

Artik wielkie dzięki za pomoc :)
ID posta: 362473 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu