Excel Forum - Porady, Pomoc,  Excel Help, Excel FAQ Strona Główna
 FAQ  RegulaminRegulamin  Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Twoje wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
ID tematu: 68560 Skopiuj do schowka arkusz zliczający godziny pracy
Autor Wiadomość
ironmann2
świeżak

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 21-07-2020, 11:52   arkusz zliczający godziny pracy

Witam. Pracuje na etacie w godzinach 8:00 do 16:00. Chciałbym stworzyć arkusz, który podlicza moje nadgodziny uwzględniając również spóźnienia i wyjścia w czasie pracy oraz odbiór nadgodzin abym na koniec okresu rozliczeniowego wiedział czy muszę odpracować jakieś godziny czy tez mam godziny do odebrania. Mam problem z kolumną G gdzie np. w linii 3 nie wyświetla się ujemny czas (wiem ze w Excel nie ma ujemnego czasu) jak to obejść? Jaka formułę zastosować w kolumnie I (odebrane), aby poprawnie odejmowało godziny od kolumny H (suma).

godziny nadpracowane i do odbioru.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 6 raz(y) 11.93 KB

ID posta: 389981 Skopiuj do schowka

Maciej Gonet 
Excel Expert

Wersja: Win Office 2016
Wysłany: 21-07-2020, 12:42   

Może najprościej będzie wstawić sobie dodatkową kolumnę i w niej zliczać godziny brakujące (ujemne). Godziny wynikowe zaznaczyłem formatowaniem warunkowym na czerwono. Załącznik.
Nie jest też do końca tak z tym, że w Excelu nie ma ujemnego czasu. Jest ujemny czas gdy wyświetlasz tylko godziny, tylko minuty albo tylko sekundy (formaty [g], [m], [s]) oraz gdy używasz systemu daty 1904 (to trzeba ustawić w opcjach Excela: Zaawansowane/Podczas obliczania w tym skoroszycie).
Tylko zmianę ustawień daty najlepiej zrobić zanim zaczniesz wprowadzać do niego daty. Teraz gdybyś to przełączył, to daty przesuną Ci się o 4 lata, więc musiałbyś je wszystkie poprawiać.

godziny nadpracowane i do odbioru.xlsx
Pobierz Plik ściągnięto 17 raz(y) 12.12 KB

ID posta: 389985 Skopiuj do schowka

ironmann2
świeżak

Wersja: Win Office 2007
Wysłany: 23-07-2020, 13:03   

serdeczne dziękuję. wszystko działa tak jak chciałem. wielkie dzięki :)
ID posta: 390064 Skopiuj do schowka

Odpowiedz do tematu